reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
grille gazowe

09

02 2024

Grodzisk zrewitalizuje kwietne łąki w Parku Skarbków


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: grodzisk.plGrodzisk zrewitalizuje kwietne łąki w Parku Skarbków - Grodzisk News


Około 6700 mkw łąk kwietnych znajdujących się na terenie grodziskiego Parku Skarbków przejdzie rewitalizację. Miasto podpisało umowę z wykonawcą.


Grodzisk Mazowiecki otrzymał 4,5 mln zł na realizację zadania „Inwestycje w zakresie zielono-niebieskiej infrastruktury w Grodzisku Mazowieckim”. Jest ono współfinansowane ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego w ramach Programu Środowisko, Energia i Zmiany Klimatu, obszar programowy: Łagodzenie zmian klimatu i adaptacja do ich skutków. W jego ramach miasto zrealizowało lub realizuje takie inwestycje jak przebudowa placu Wolności, budowa parków kieszonkowych przy ul. Orzeszkowej i Westfala, wykonanie nasadzeń przy ul. Zondka, a także zazielenienie, wsparcie bioróżnorodności, retencję wód na skwerze przy skrzyżowaniu ul. E. Orzeszkowej z ul. 3 Maja”.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Teraz miasto rozstrzygnęło kolejne postępowanie w ramach inwestycji w zielono-niebieską infrastrukturę. Wiceburmistrz Tomasz Krupski podpisał dziś umowę z wykonawcą, firmą Państwo Łąka na rewitalizację łąk kwiatowych w Parku Skarbków.

Zadanie obejmuje wykonanie tzw. stołówki dla owadów, czyli w praktyce rewitalizację łąk kwietnych o powierzchni min. 6700 mkw. Zamówienie obejmuje takie prace jak m.in. koszenie, sprzątanie, równanie i kształtowanie terenu (teren powinien być obniżony względem ciągów komunikacyjnych o 2-4 cm, aby umożliwić spływ wód opadowych), uprawę terenu glebogryzarką, sprawdzenie pH i ewentualne wapnowanie, wysiew powierzchniowy, wałowanie terenu, dostawę wraz z montażem domków dla owadów i małych zwierząt oraz wypielenie niepożądanych gatunków roślin.

Dodatkowo wykonawca będzie zobowiązany do pielęgnacji zieleni przez 24 miesiące od odbioru końcowego.


ZOBACZ TEŻDodaj komentarz

Odpowiadasz na

A może za te pieniądze wyremontować plac zabaw przy szkole nr 4 dzieci na to czekają już tyle lat dla dzieci nie dostępny to chyba bardziej potrzebne
Lila


Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.