reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

28

11 2023

Grodzisk. Zielone światło dla budowy ścieżki pieszo-rowerowej na Niedźwiedziej


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: PixabayGrodzisk. Zielone światło dla budowy ścieżki pieszo-rowerowej na Niedźwiedziej - Grodzisk News


Grodziski magistrat wybrał firmę, która zajmie się przebudowę ciągu pieszo-rowerowego wzdłuż ul. Niedźwiedziej w Adamowiźnie i Odrano-Woli. Inwestycję powierzono przedsiębiorstwu Naprawa Dróg Efekt z Warszawy.


Zadanie kosztować będzie 1,08 mln zł i obejmie remont ciągu pieszo-rowerowego, który na całym odcinku jest w złym stanie technicznym. Nawierzchnia jest nierówna, występują liczne zapadliska spowodowane osiadaniem podłoża i podbudowy, obrzeża betonowe są uszkodzone, nie trzymają pionu, nawierzchnia jest skorodowana z licznymi ubytkami (wykruszeniami betonowej kostki brukowej). Ciąg pieszo rowerowy przecinają zjazdy, których stan techniczny jest niezadowalający liczne nierówności nawierzchni związane z osiadaniem podłoża i podbudowy.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Remont ciągu znacznie poprawi bezpieczeństwo mieszkańców i rowerzystów.

Przebudowa nawierzchni na nową asfaltową obejmie dwa odcinki tego szlaku. Jeden to ponad 700-metrowy fragment od ul. Radziejowickiej do przepustu na rzece Mrownie. Drugi fragment liczy 250 metrów i prowadzi od rzeki do ul. Osowieckiej.

„Remontowana nawierzchnia ciągu pieszo-rowerowego stanowi dojście i dojazd rowerzystów przyległych terenów znajdujących się wzdłuż pasa drogowego ul. Niedźwiedzia. Inwestycja umożliwi sprawną i bezpieczną komunikację właścicielom przyległych działek, oraz innym użytkownikom sąsiednich terenów. Ciąg pieszo-rowerowy oddziela istniejący rów przydrożny od istniejącej jezdni ul. Niedźwiedzia co powoduje że, remont istniejącej nawierzchni znacznie poprawi bezpieczeństwo użytkowników ciągu pieszo-rowerowego i znacznie zwiększy atrakcyjność poruszania się po wyremontowanym odcinku uczestników ruchu” – przekonują autorzy projektu inwestycji.

Inwestycja ma zostać ukończona w dziewięć miesięcy od zawarcia umowy.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

KILKA LAT TEMU TA ŚCIEŻKA BYŁA BUDOWANA I NAWET POPRAWIANA , A TERAZ MA BYĆ NOWA, KTO ZA TO JEST ODPOWIEDZIALNY .

JERZY
29-11-2023 17:26
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.