TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

03

06 2021

Grodzisk zaprasza na Wianki 2021


Grodzisk News


foto: ArchiwumGrodzisk zaprasza na Wianki 2021 - Grodzisk News


Grodziskie Wianki od kilku sezonów są stałym punktem w kalendarzu imprez kulturalnych w gminie. W tym roku również atrakcji na powitanie lata nie zabraknie.


reklama Grodzisk mazowiecki

Noc Kupały – zwana też nocą kupalną, kupalnocką, kupałą – to słowiańskie święto związane z letnim przesileniem Słońca, obchodzone w czasie najkrótszej nocy w roku, która przypada około 21–22 czerwca. W Polsce Kościół katolicki, nie mogąc wykorzenić z obyczajowości, wywodzącej się z wierzeń słowiańskich, corocznych obchodów pogańskiej Sobótki, podjął próbę zasymilowania święta z obrzędowością chrześcijańską (stąd późniejsza wigilia św. Jana – potocznie zwana też nocą świętojańską i posiadająca wówczas wiele zapożyczeń ze święta wcześniejszego – obchodzona w nocy z 23 na 24 czerwca.

REKLAMA
reklama Grodzisk mazowiecki

Grodziska impreza z tej okazji odbędzie się nieco wcześniej, bo 19 czerwca. Powód jest prosty – wtedy wypada weekend. Wydarzenia wystartują o godz. 14.00. Na początek warsztaty plastyczne prowadzone przez instruktorów z Centrum Kultury. Będą tez gry i zabawy, m.in. bańki mydlane, balony, eksperymenty z drukarką 3D, nauka kodowania informatycznego.

O 15.00 ruszą występy sceniczne. Najpierw będą pokazy taneczne, później księżycowe opowieści w wykonaniu Teatru Małe Mi. Kolejnym punktem programu będzie koncert Młodzieżowej Orkiestry Dętej pod batutą Tomasza Kirszlinga. Później następny koncert, tym razem Grodziskiej Orkiestry Rozrywkowej wraz z solistami: Iwoną Kmiecik i Kubą Jurzykiem oraz Magdą Piątek i Krystianem Embradorą. Gościnnie wystąpi zespół TTBand.

Na zakończenie wieczoru występ zespołu wokalnego Zazula, który w swej twórczości czerpie inspirację szerokiego spektrum muzyki ludowej - polskiej, ukraińskiej, bułgarskiej.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.