TEMATY NA CZASIE:
koronawirus
CPK
wypadki
policja

28

04 2021

Grodzisk się zrewitalizuje. Ruszyły konsultacje dla mieszkańców


Grodzisk News


foto: Marcin MasalskiGrodzisk się zrewitalizuje. Ruszyły konsultacje dla mieszkańców - Grodzisk News


Grodzisk przygotowuje się do rewitalizacji gminy. W związku z tym od 27 kwietnia mogą zabrać głos w konsultacjach społecznych, które potrwają przez miesiąc – do 28 maja.


– Obszar rewitalizacji Grodziska Mazowieckiego został wyznaczony na siedmiu podobszarach tereny gminy: Kłudno Stare i Urszulin oraz tereny w mieście Łąki, Centrum, Osiedle Kopernik, teren przy ul. Sportowej oraz teren przy ul. Szczęsnej. Wyznaczono obszar rewitalizacji obejmuje 5,37 km2 (5% ogólnej powierzchni gminy), który zamieszkuje 12 840 osób (27% ogólnej liczby mieszkańców miasta i gminy). Tak wyznaczony obszar spełnia wymagania ustawowe odnośnie limitów obszaru i liczby mieszkańców – poinformował magistrat.

REKLAMA
reklama Grodzisk mazowiecki

Obszar rewitalizacji wyznaczono na mapach w skali 1:5000 sporządzonych z wykorzystaniem treści mapy zasadniczej. – Dla ułatwienia i w celu zachowania odpowiedniej skali map zostały one podzielone na poszczególne arkusze. W projekcie uchwały Rady Miejskiej przedstawiono także Diagnozę służącą wyznaczeniu obszaru zdegradowanego i obszaru rewitalizacji gminy – dodają urzędnicy.

Konsultacje społeczne będą miały dwa wymiary. Pierwszy obejmie zbieranie uwag w postaci papierowej lub elektronicznej; drugi stanowić będą ankiety internetowe i spotkanie otwarte z mieszkańcami. Jego termin zostanie podany później.

– Projekt uchwały oraz formularz konsultacyjny dostępne są w Wydziale Inwestycji i Funduszy Zewnętrznych ul. Kościuszki 32A 05-825 Grodzisk Mazowiecki w godzinach pracy Urzędu, na stronie internetowej Urzędu Grodziska Mazowieckiego oraz w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego w Grodzisku Mazowieckim. Wszelkie dodatkowe informacje związane z procesem rewitalizacji można uzyskać pod numerem (22) 43 46 49, 22 755 55 34 wew. 161 lub drogą elektroniczną: marzena.zalewska@grodzisk.pl – podaje magistrat.

My zaś dodajmy, że ankietę konsultacyjną można wypełnić online – tutaj.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

Grodzisk sie zrewitalizuje? Super, ale to obecne wladze (Ziemia Grodziska) musza zostac odwołane / przegrac w najblizszych wyborach. Bez tego zapomnij. Dalej sie bedzie betonował, korkował, zarastał mułem kolesiostwa.

stop Ziemi Grodziskiej
28-04-2021 22:18

już zrewitalizowaliście ,wystarczy.

wujek
28-04-2021 23:03

***** ***

Leonard
29-04-2021 11:35

pokaż wszystkie komentarze (8)📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB
reklama Grodzisk mazowiecki

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.