reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

14

08 2022

Grodzisk rozbudowuje ścieżki rowerowe. Powstaną kolejne kilometry


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: GrodziskNewsGrodzisk rozbudowuje ścieżki rowerowe. Powstaną kolejne kilometry - Grodzisk News


Grodziska gmina zapowiada budowę kolejnych kilometrów ścieżek rowerowych w ramach rozbudowy całej sieci dróg dla cyklistów w powiecie w porozumieniu z innymi samorządami. Jak wylicza magistrat, obecnie jest ich w Grodzisku 29 kilometrów.


– Mając na względzie komfort jazdy oraz bezpieczeństwo rowerzystów i mieszkańców, dzięki zawieranym porozumieniom z Powiatem Grodziskim i Zarządem Województwa Mazowieckiego, gmina buduje ścieżki rowerowe nie tylko przy drogach gminnych, ale i drogach powiatowych oraz wojewódzkich – poinformował urząd.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Urzędnicy podkręlsją, że tylko w latach 2021-2022 powstało 5 km ścieżek rowerowych w grodziskiej gminie i wyliczają je: wzdłuż ul. Akacjowej, ul. Bałtyckiej i Wspólnej od tunelu PKP w Grodzisku do Kraśniczej Woli oraz wzdłuż drogi powiatowej 1509W od drogi wojewódzkiej 579 do Chrzanowa Małego (do skrzyżowania z drogą gminną 150212).

– Zostały zrealizowane z udziałem środków krajowych i unijnych: Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg (ul. Akacjowa) oraz Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020 (pozostałe odcinki) – wylicza magistrat i zapowiada kolejne budowy.

– Gmina Zaprojektowała kolejne trasy dla rowerzystów w lokalizacjach: wzdłuż drogi wojewódzkiej 719 od ul. Chełmońskiego do granicy z gminą Jaktorów, wzdłuż ul. Dalekiej od ul. Staszica o Mokronowskich, wzdłuż ul. Mokronowskich od ul. Dalekiej do ul. Montwiłła, wzdłuż ul. Poniatowskiego od Świeżej do Granicznej, wzdłuż DW 579 od skrzyżowania z 3 Maja do skrzyżowania z Królewską, wzdłuż DW 719 od skrzyżowania z Okulickiego do skrzyżowania z ul. Orzeszkowej, wzdłuż ul. Nadarzynskiej od Królewskiej do przejścia dla pieszych za torami WKD. Będą one realizowane sukcesywnie, w zależności od dostępności środków finansowych z budżetu gminy oraz finansowania ze środków krajowych i UE – podał grodziski urząd.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

Śmiech na sali >> patrz niedawny wypadek rowerzysty na 719

ziemniaki grodziskie - z zewnątrz zielone w środku czerwone
14-08-2022 10:46

I też będą z kostki, żeby d...pa bolała?
I będzie trzeba zsiadać co 100 metrów, żeby przeprowadzić rower na drugą stronę?
Poproszę drogiego magistrata, żeby nie...

Łubu dubu
14-08-2022 12:50

Brawo, Brawo. Urząd przypomina że latach 2021/2022 wybudował 5km NOWYCH ŚCIEŻEK.
To jest jakiś żart. Czym tu się chwalić.
Pochwalcie się się ile pieniędzy wydaliście na biura projektowe i sama budowę tych DLUGICH 5km tras w 2 lata.

Mieszkaniec
14-08-2022 13:19

pokaż wszystkie komentarze (26)📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.