reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

16

05 2023

Grodzisk miejscem ogólnopolskiego zjazdu dużych rodzin już w czerwcu


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Pixabay1 - Grodzisk News


Już w połowie czerwca Grodzisk będzie miejscem a zarazem współorganizatorem XI Ogólnopolskiego Zjazdu Dużych Rodzin.


Związek Dużych Rodzin „Trzy Plus” oraz miasto Grodzisk właśnie w dniach 16-18 czerwca 2023 roku zaproszą rodziny z całej Polski i spodziewają się około tysiąca osób.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Hasło zjazdu – „Rodzina tworzy dobry klimat” – ma podkreślać kreatywny i pozytywny wpływ rodziny na otaczający nas świat. W sensie dosłownym organizatorzy chcą przekazać, że funkcjonowanie w dużych rodzinach jest bardzo proekologiczne (co potwierdzają badania naukowe), a zarzuty jakoby każde kolejne dziecko było zagrożeniem dla klimatu i planety są absolutnie nietrafione.

– W naszym przekazie chcielibyśmy również zauważyć, że rodzina jest wciąż na szczycie najważniejszych wartości wskazywanych przez młodzież, a to oznacza, że klimat życzliwości, wsparcia, miłości jaki tworzy nie stracił na atrakcyjności. Wreszcie chcielibyśmy po raz kolejny zwrócić uwagę, że rodzina jako tzw. podstawowa komórka społeczna jest przede wszystkim twórcza i synergia atmosfery poszczególnych rodzin ma moc kształtowania całych społeczeństw. Fałszywe z gruntu jest zatem postrzeganie dużych rodzin jako niewydolnych, obciążających społeczeństwo, a co za tym idzie wymagających tworzenia dla nich specjalnych programów pomocowych. Niestety taki obraz, wspierany jednostokowymi przykładami rodzin, które rzeczywiście wymagają wparcia, pokutuje w przestrzeni publicznej, ze szkodą dla rodzin i społeczeństwa – zaznaczają organizatorzy wydarzenia.

Zjazd Dużych Rodzin to ogólnopolskie, trzydniowe spotkanie, na które zaproszone są rodziny z co najmniej trójką dzieci. W 2023 roku organizatorami są: Związek Dużych Rodzin „Trzy Plus” oraz miasto Grodzisk Mazowiecki. Rodziny przybywające na Zjazd będą miały możliwość uczestniczenia w wielu interesujących zajęciach. Mają zapewnione wyżywienie oraz noclegi. Celem Zjazdu jest integracja rodzin wielodzietnych, wspieranie działań w obszarze polityki rodzinnej i pokazywanie prawdziwego, pozytywnego obrazu Dużej Rodziny.

Warto przypomnieć że Grodzisk był również miejscem pierwszego zjazdu, w 2013 roku.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.