TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

15

04 2024

Woda w Milanówku także „bezpieczna” do picia


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: PixabayWoda w Milanówku także „bezpieczna” do picia - Grodzisk News


W czwartek grodziski sanepid ogłosił, że woda z wodociągu publicznego zdatna jest do picia. Dziś także Milanówek opublikował wyniki przeprowadzonych testów wody podawanej mieszkańcom przez swoje arterie. Ta ekspertyza również wykazała, iż woda może być bezpiecznie używana przez mieszkańców.


Całe zamieszanie związane jest z wcześniejszym wykryciem  skażenia gruntu i wód podziemnych na terenie byłego zakładu MIFAM w Milanówku. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny przekazał jednak, że „woda przeznaczona do spożycia przez ludzi pochodząca z wodociągu publicznego w Milanówku jest bezpieczna do użycia i nie stwarza zagrożenia dla jej użytkowników”.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

W piśmie dodano, że woda z kranu może być używana bez obaw do picia, przygotowywania posiłków, mycia owoców i warzyw; płukania zębów; kąpieli; obmywania otwartych zranień.

Jednocześnie grodziski sanepid zaznaczył, że próbki grodziskiej wody są regularnie pobierane do badań i „aktualnie woda nie wykazuje przekroczeń w zakresie parametru: chlorek winylu”.

Pełna treść pisma TUTAJ.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.