TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

06

10 2022

Grodzisk ma projektanta budynku centrum opiekuńczo-mieszkalnego w Szczęsnem


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: grodzisk.pl/WizualizacjaGrodzisk ma projektanta budynku centrum  opiekuńczo-mieszkalnego w Szczęsnem - Grodzisk News


Po długotrwałych procedurach Grodzisk wybrał wreszcie wykonawcę projektu budowy gminnego centrum opiekuńczo-mieszkalnego w Szczęsnem.


Docelowo powierzchnia budynku wyniesie bez mała 500 mkw. Będą się w nim mieściły pokoje mieszkalne na 10 łóżek dla stałych pensjonariuszy, tym cztery pokoje 2 dwuosobowe oraz dwa pokoje jednoosobowe. Wszystkie rzecz jasna z łazienkami dostosowanymi do potrzeb lokatorów. W części ogólnej znajdą się zaplecze kuchenne obiektu wraz jadalnią, sala wielofunkcyjna, sanitarne pomieszczenie ogólnodostępne, korytarze, pracownia, szatnia, zaplecze sanitarne i socjalne (brudownik, pralnia, magazynek czystej pościeli) i inne, wraz z instalacjami.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Zaplecze kuchenne służyć będzie wydawaniu posiłków w formie cateringu, ale także możliwość samodzielnego ich przygotowania, a nawet organizowania warsztatów kulinarnych. Budynek wyposażony będzie we wszystkie niezbędne instalacje, w tym fotowoltaikę.Na zewnątrz powstanie sieć dróg i chodników prowadzących do budynku, a także parking dla samochodów osobowych, dostawczych i busów. Całość będzie oświetlona i ozdobiona zielenią.

Zadanie będzie powierzone pracowni projektowej Archenika z Poznania, która wyceniła swe usługi na prawie 111 tys. zł. Termin wykonania dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem potrzebnych pozwoleń budowlanych to 330 dni od dnia podpisania umowy z projektantem.

Już wcześniej informowaliśmy, że obok gminnego ośrodka w Szczęsnem stanie drugi przez fundację opiekującą się osobami niepełnosprawnymi. Pisaliśmy o tym TUTAJ.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

wygrał ten co zawsze?

lol
07-10-2022 16:34
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.