reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

27

09 2022

Wybór projektanta centrum opiekuńczo-mieszkalnego w Szczęsnem przedłużony. Obok stanie drugi ośrodek


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Urząd Miasta Grodzisk Maz./WizalizacjaWybór projektanta centrum opiekuńczo-mieszkalnego w Szczęsnem przedłużony. Obok stanie drugi ośrodek - Grodzisk News


Przeciąga się procedura wyboru firmy, która wykona projekt budowy gminnego centrum opiekuńczo-mieszkalnego w Szczęsnem. Okazuje się, że zainteresowanie realizacją jest bardzo duże i od uczestników przetargu spłynęło wiele pytań precyzujących do zakresu inwestycji. Dodatkowo już wiemy, że w sąsiedztwie centrum ma powstać drugi, mniejszy ośrodek opiekuńczy prowadzony przez fundację.


Zainteresowanie pośród firm projektowych było duże – wpłynęło 20 propozycji przetargowych dotyczących centrum opiekuńczo-mieszkalnego w Szczęsnem. Rozpiętość cenowa także była spora: najniższa wynosił niespełna 78,5 tys. zł, a najwyższa ponad 377 tysięcy, kilka innych oscylowało pomiędzy 110 a 150 tys. zł. To o tyle ważne, że gmina zamierza przeznaczyć na wykonanie projektu maksymalnie 159,9 tys. zł.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Od otwarcia ofert minęło już jednak kilka tygodni, a nadal nie wybrano wykonawcy. Dlaczego? – Przy tak duży zainteresowaniu oferentów, było bardzo dużo procedur dokumentacyjnych, plus pytania doprecyzowujące do przetargu to wszystko wymaga czasu, ale jesteśmy już na etapie dogadywania szczegółów z wyłonioną firmą. Gdy wszystko będzie potwierdzone od strony formalnej będziemy mogli ogłosić nazwę pracowni, której powierzymy projekt. Ma to nastąpić 16 października – mówi nam Tomasz Krupski, wiceburmistrz Grodziska.

Docelowo powierzchnia budynku wyniesie bez mała 500 mkw. Będą się w nim mieściły pokoje mieszkalne na 10 łóżek dla stałych pensjonariuszy, tym cztery pokoje 2 dwuosobowe oraz dwa pokoje jednoosobowe. Wszystkie rzecz jasna z łazienkami dostosowanymi do potrzeb lokatorów. W części ogólnej znajdą się zaplecze kuchenne obiektu wraz jadalnią, sala wielofunkcyjna, sanitarne pomieszczenie ogólnodostępne, korytarze, pracownia, szatnia, zaplecze sanitarne i socjalne (brudownik, pralnia, magazynek czystej pościeli) i inne, wraz z instalacjami.

Zaplecze kuchenne służyć będzie wydawaniu posiłków w formie cateringu, ale także możliwość samodzielnego ich przygotowania, a nawet organizowania warsztatów kulinarnych. Budynek wyposażony będzie we wszystkie niezbędne instalacje, w tym fotowoltaikę.Na zewnątrz powstanie sieć dróg i chodników prowadzących do budynku, a także parking dla samochodów osobowych, dostawczych i busów. Całość będzie oświetlona i ozdobiona zielenią.

Termin wykonania dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem potrzebnych pozwoleń budowlanych to 330 dni od dnia podpisania umowy z projektantem.

Obok drugi ośrodek
Niewykluczone jednak, że szczegóły koncepcji budowlanej ulegnie zmianie w związku z faktem, iż w sąsiedztwie gminnego centrum ma powstać także ośrodek opiekuńczy o podobnym profilu, ale mniejszy i prowadzony przez Fundację Godne Życie, która miałaby zebrać pieniądze ze składek społecznych i darów.

–Na najbliższej sesji rady miejskiej przedstawimy uchwałę stanowiącą o przekazaniu w użytkowaniu wieczyste Fundacji Godne Życie, działki w sąsiedztwie tej, na której stanie gminne centrum opiekuńczo-mieszkalne. Na przekazanej nieruchomości fundacja wybuduje prowadzony przez siebie ośrodek o podobnym profilu: dla osób niepełnosprawnych, wymagających stałej opieki – mówi nam Tomasz Krupski, wiceburmistrz Grodziska.

–Wnioski z pracy na komisjach wskazują, że rada powinna tę uchwałę przyjąć. Jeśli tak się stanie, to chcielibyśmy, aby oba ośrodki ze sobą współpracowały dla dobra podopiecznych. Ponadto chcemy skonsultować z fundacją proces projektowy gminnego centrum, tak aby obiekt najlepiej odpowiadał potrzebom pensjonariuszy – dodaje Tomasz Krupski.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.