TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

06

10 2016

Grodzisk i Podkowa wysoko w rankingu wydatków inwestycyjnych


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

1 - Grodzisk News


Grodzisk Mazowiecki i Podkowa Leśna znalazły się dość wysoko w najnowszym rankingu magazynu ?Wspólnota? uwzględniającego średnie wydatki inwestycyjne za lata 2013?2015 w przeliczeniu na jednego mieszkańca. Pozostałe samorządy naszego powiatu również odnajdujemy w tych zestawieniach.


REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Od kilkunastu lat magazyn ?Wspólnota? przygotowuje ranking wydatków inwestycyjnych. Dotychczas przy obliczaniu wskaźników brano pod uwagę inwestycje w infrastrukturę techniczną ? na przykład transport ? gospodarkę mieszkaniową, gospodarkę komunalną. Przy opracowywaniu najnowszego zestawienia jego twórcy wzięli pod uwagę wszystkie inwestycje samorządowe, a więc także w segmentach: oświatowym, administracyjnym, zdrowotnym, kulturalnym, w zakresie kultury fizycznej i sportu oraz inne, pozostałe. Dane finansowe pochodzą ze sprawozdań budżetowych.

A te w przypadku naszych miast i gmin wypadają całkiem obiecująco. Grodzisk uplasował się na 30. miejscu wśród miast powiatowych ze średnimi wydatkami inwestycyjnymi per capita na poziomie prawie 867 zł. W kategorii ?innych miast? Podkowa Leśna zajęła 38. lokatę (1139,38 zł). Gorzej pod względem średnich wydatków inwestycyjnych na jednego mieszkańców wypada Milanówek, który w rankingu znalazł się na 136. miejscu z kwotą nieco ponad 725 zł per capita.

Odrębną kategorię stanowią gminy wiejskie i tu najwyżej z naszych uplasowała się Żabia Wola ? była 52. z wydatkami inwestycyjnymi per capita na poziomie ponad 1424 zł, Jaktorów wylądował na 226. pozycji (925,98 zł), zaś Baranów sklasyfikowano na 1149. miejscu (378,01 zł).

A które samorządy w rankingach zwyciężyły? Wśród miast wojewódzkich na pierwszym miejscu znalazł się Toruń (2592,71 zł), najwyżej sklasyfikowanym miastem na prawach powiatu były Gliwice (3440,04 zł); wśród miast powiatowych zwyciężył Biłgoraj (1656,05 zł); wśród miast innych ? Nowe Warpno (10607,76 zł). Najwięcej średnio na inwestycje per capita wydał natomiast Kleszczów ? ponad 13 tys. zł i tym samym wygrał w kategorii gmin wiejskich.

💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.