TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

06

10 2016

Grodzisk i Podkowa wysoko w rankingu wydatków inwestycyjnych


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

Grodzisk i Podkowa wysoko w rankingu wydatków inwestycyjnych - Grodzisk News


Grodzisk Mazowiecki i Podkowa Leśna znalazły się dość wysoko w najnowszym rankingu magazynu ?Wspólnota? uwzględniającego średnie wydatki inwestycyjne za lata 2013?2015 w przeliczeniu na jednego mieszkańca. Pozostałe samorządy naszego powiatu również odnajdujemy w tych zestawieniach.


REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Od kilkunastu lat magazyn ?Wspólnota? przygotowuje ranking wydatków inwestycyjnych. Dotychczas przy obliczaniu wskaźników brano pod uwagę inwestycje w infrastrukturę techniczną ? na przykład transport ? gospodarkę mieszkaniową, gospodarkę komunalną. Przy opracowywaniu najnowszego zestawienia jego twórcy wzięli pod uwagę wszystkie inwestycje samorządowe, a więc także w segmentach: oświatowym, administracyjnym, zdrowotnym, kulturalnym, w zakresie kultury fizycznej i sportu oraz inne, pozostałe. Dane finansowe pochodzą ze sprawozdań budżetowych.

A te w przypadku naszych miast i gmin wypadają całkiem obiecująco. Grodzisk uplasował się na 30. miejscu wśród miast powiatowych ze średnimi wydatkami inwestycyjnymi per capita na poziomie prawie 867 zł. W kategorii ?innych miast? Podkowa Leśna zajęła 38. lokatę (1139,38 zł). Gorzej pod względem średnich wydatków inwestycyjnych na jednego mieszkańców wypada Milanówek, który w rankingu znalazł się na 136. miejscu z kwotą nieco ponad 725 zł per capita.

Odrębną kategorię stanowią gminy wiejskie i tu najwyżej z naszych uplasowała się Żabia Wola ? była 52. z wydatkami inwestycyjnymi per capita na poziomie ponad 1424 zł, Jaktorów wylądował na 226. pozycji (925,98 zł), zaś Baranów sklasyfikowano na 1149. miejscu (378,01 zł).

A które samorządy w rankingach zwyciężyły? Wśród miast wojewódzkich na pierwszym miejscu znalazł się Toruń (2592,71 zł), najwyżej sklasyfikowanym miastem na prawach powiatu były Gliwice (3440,04 zł); wśród miast powiatowych zwyciężył Biłgoraj (1656,05 zł); wśród miast innych ? Nowe Warpno (10607,76 zł). Najwięcej średnio na inwestycje per capita wydał natomiast Kleszczów ? ponad 13 tys. zł i tym samym wygrał w kategorii gmin wiejskich.
Dodaj komentarz

Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.