reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

14

01 2023

Gorąca zupa dla potrzebujących na brwinowskim targowisku


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: brwinow.plGorąca zupa dla potrzebujących na brwinowskim targowisku - Grodzisk News


W każdą niedzielę na brwinowskim targowisku czeka na potrzebujących gorąca zupa. Akcja jest prowadzona przez lokalnych społeczników.


Działania charytatywne na rzecz bezdomnych i ubogich zawsze zasługują na uznanie. W Brwinowie podobnie jak m.in. na Monciaku w Sopocie osoby potrzebujące mogą zjeść gorący posiłek. A to dzięki lokalnym społecznikom z organizacji „Zupa Ponad Miedzą”, którzy prowadzą akcją pod tą samą nazwą.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

– W godzinach 10.00–12.00 można przyjść do pawilonu Centrum Integracji Mieszkańców na brwinowskim targowisku, by posilić się bezpłatną zupą, porozmawiać przy kawie lub herbacie oraz posmakować domowego ciasta przynoszonego przez wolontariuszy. Z takiej pomocy korzysta już pewna stała grupa osób, ale Stowarzyszenie zachęca też innych potrzebujących, by wstąpili na targowisko – alejka łącząca Rynek z ul. Armii Krajowej znajduje się w centrum miasta i jest każdemu po drodze – poinformował Urząd Gminy Brwinów.

Posiłki dla potrzebujących na targowisku są owocem współpracy stowarzyszenia ze Środowiskowym Ośrodkiem Pomocy Społecznej, który udostępnia pawilon na targowisku. Ponadto „Zupa Ponad Miedzą” współpracuje w swoich akcjach ze strażą miejską.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2023 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.