TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

26

10 2016

Gmina skarży działania grodziskiego starostwa


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

1 - Grodzisk NewsREKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Stosowną uchwałę w tej sprawie przyjęła jakiś czas temu podkowiańska rada miejska. Z kolei podczas jutrzejszej sesji (27 października) treść owej skargi rozpatrywać mogą radni powiatu grodziskiego, o ile taki punkt zostanie wprowadzony do porządku obrad.

Czego konkretnie dotyczy skarga? ? ?Starosta realizując zadania zarządzającego ruchem na drogach powiatowych i gminnych jest odpowiedzialny za opiniowanie skierowanych do niego projektów budowlanych dróg na terenie Miasta Podkowa Leśna. Na przestrzeni ostatnich Wydział Komunikacji Starostwa Powiatu Grodziskiego pozytywnie zaopiniował zaledwie kilka projektów remontu dróg (na kilkadziesiąt złożonych), tym samym uniemożliwiając zaspokajanie zbiorowych potrzeb wspólnoty Miasta Podkowa Leśna poprzez realizowanie zadań własnych zgodnie z art. 7 ?Ustawy o samorządzie gminnym? oraz tym samym wyklucza realizację założonych planów inwestycyjnych na dany rok.? ? czytamy w uzasadnieniu uchwalonej w Podkowie skargi.

Podkowiańscy samorządowcy podkreślają, że miasto ogród jest wpisane do rejestru zabytków nie tylko w zakresie zieleni lecz także zabudowy oraz dróg, dlatego starostwo nie powinno kategorycznie stosować wobec Podkowy ogólnych norm o ruchu drogowym. ? ?Wydawane przez Starostę negatywne opinie komunikacyjne nakazują kategoryczne stosowanie m.in. norm o ruchu drogowym (art. 10 ust. 5 ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. ?Prawo o ruchu drogowym?) oraz Rozporządzenia Ministra Infrastruktury w sprawie szczegółowych warunków zarządzania ruchem na drogach, w stosunku do obiektów, gdzie zastosowanie takich parametrów byłoby pogwałceniem idei Miasta wpisanego do rejestru zabytków. Nakaz poszerzenia remontowanej ulicy do 12 metrów, budowa chodników po obu stronach drogi, zastosowanie ścięć narożnych, to tylko niektóre przykłady rozwiązań niemożliwych do zrealizowania, gdyż w mieście, które jest wpisane do rejestru zbytków, nie ma chociażby możliwości innego podziału nieruchomości gruntowych? ? czytamy dalej w uchwale.

Cała treść dokumentu znajdziecie tutaj.

💬︎   dodaj komentarz

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.