TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

30

10 2023

Gang akcyzowy rozbity. Akcja służb m.in. w Żyrardowie


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: CBŚPGang akcyzowy rozbity. Akcja służb m.in. w Żyrardowie - Grodzisk News


Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji, Krajowej Administracji Skarbowej oraz skierniewickiej policji rozbili gang akcyzowy. Zatrzymali osiem osób, a także zarekwirowali 10 mln sztuk papierosów bez akcyzy. Do zatrzymań dochodziło w wielu miejscowościach w tym w powiecie żyrardowskim i samym Żyrardowie.


Prowadzący działania funkcjonariusze wspomnianych służb pod nadzorem lubelskiego pionu Prokuratury Krajowej ustalili, że na terenie Polski, a także poza granicami kraju działa grupa przestępcza związana z nielegalną produkcją i przemytem papierosów oraz innych wyrobów tytoniowych. Dzięki zebranemu materiałowi dowodowemu przeprowadzili działania na terenie trzech województw: mazowieckiego, łódzkiego oraz wielkopolskiego.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Jedną z akcji przeprowadzono w naszym regionie. – Na prywatnej posesji w powiecie żyrardowskim (woj. mazowieckie) funkcjonariusze zabezpieczyli blisko 31 tys. sztuk papierosów różnych marek, tytoń, urządzenia służące do mielenia, cięcia i rozdrabniania tytoniu, a także blisko 87 tys. szt. tabletek z nazwą bardzo silnego środka przeciwbólowego – poinformowało CBŚP. – W tym samym czasie na innej posesji w Żyrardowie funkcjonariusze ujawnili 4,2 tysiąca sztuk papierosów z naniesioną nazwą światowej marki tytoniowej, a także tytoń i maszyny służące do mielenia, cięcia oraz rozdrabniania tytoniu – dodają.

Znacznie więcej nielegalnego towaru znaleziono w dwóch samochodach ciężarowych, które zatrzymano na trasie S8 w okolicach Kierzna i Niwiska. W naczepach miały się znajdować tylko tafle szkła przewożone do Francji, a było tam także blisko 10 mln szt. Papierosów (495 tys. paczek). Wartość nielegalnego towaru to ponad 7,5 mln zł.

Wówczas zatrzymano do sprawy łącznie pierwsze cztery osoby, a niedługo potem namierzono i zatrzymano kolejnych czterech podejrzanych. Wszystkim postawiono zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz wewnątrzwspólnotowego przewozu wyrobów tytoniowych, a jedna z nich usłyszała zarzut kierowania zorganizowaną grupą przestępczą. Łącznie śledczy zarzucają zatrzymanym przemyt łącznie 39 mln sztuk papierosów o wartości blisko 29 mln zł. Straty Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconej akcyzy oszacowano na około 45 mln zł.

Prokurator wydał postanowienie o zabezpieczeniu majątkowym na mieniu podejrzanego o kierowanie grupą przestępczą na łączną kwotę ponad 1,3 mln zł. 

Gang akcyzowy rozbity. Akcja służb m.in. w Żyrardowie - Grodzisk News
Gang akcyzowy rozbity. Akcja służb m.in. w Żyrardowie - Grodzisk News
Gang akcyzowy rozbity. Akcja służb m.in. w Żyrardowie - Grodzisk News
Gang akcyzowy rozbity. Akcja służb m.in. w Żyrardowie - Grodzisk News


ZOBACZ TEŻDodaj komentarz

Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.