TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

21

07 2022

Dzieje się na placu budowy drugiego toru WKD [FOTO, WIDEO]


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Facebook/Warszawska Kolej DojazdowaDzieje się na placu budowy drugiego toru WKD [FOTO, WIDEO] - Grodzisk News


Jak podaje w swoich mediach społecznościowych Warszawska Kolej Dojazdowa, prace przy budowie drugiego toru z Grodziska do Podkowy idą pełną parą. W środę na budowanym odcinku pojawiła się też wielka maszyna – podbijarka, której praca miała na celu zmiany położenia toru pod budowę nowych peronów. Prezentujemy czytelnikom świeżą porcję zdjęć z tych działań.


Zamieściła je niedawno wukadka i poinformowała, że "przy budowie drugiego toru praca wre", a zdjęcia wykonano w okolicy stacji Grodzisk Mazowiecki Radońska.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Dzieje się na placu budowy drugiego toru WKD [FOTO, WIDEO] - Grodzisk News
Dzieje się na placu budowy drugiego toru WKD [FOTO, WIDEO] - Grodzisk News
Dzieje się na placu budowy drugiego toru WKD [FOTO, WIDEO] - Grodzisk News
Dzieje się na placu budowy drugiego toru WKD [FOTO, WIDEO] - Grodzisk News
Dzieje się na placu budowy drugiego toru WKD [FOTO, WIDEO] - Grodzisk NewsWczoraj zaś na placu budowy działała podbijarka toru Plasser & Theurer Duomatic 09-32 CSM. Budowniczowie wyjaśniają, że celem była zmiana położenia toru w planie poziomym, m.in. pod budowę nowych peronów w Kazimierówce i na Okrężnej w Grodzisku.

Film poniżej.Jak twierdzi inwestor, już w pierwszym kwartale 2023 roku pociągi WKD będą jeździły po nowym drugim torze. To pierwszy element kompleksowej modernizacji infrastruktury kolejowej na odcinku Podkowa Leśna – Grodzisk Mazowiecki. 7,5 km odcinek pomiędzy Podkową Leśną i Grodziskiem Mazowieckim zostanie rozbudowany i przebudowany. Poza budową nowego toru kompleksowo zmodernizowany zostanie również ten obecnie istniejący, a także stacje „Podkowa Leśna Główna” oraz „Grodzisk Mazowiecki Radońska”. Co ważne, infrastruktura kolejowa zostanie dostosowana do wymagań podróżnych z niepełnosprawnościami.

7,5 km odcinek pomiędzy Podkową Leśną i Grodziskiem Mazowieckim zostanie rozbudowany i przebudowany. Poza budową nowego toru kompleksowo zmodernizowany zostanie również ten obecnie istniejący, a także stacje „Podkowa Leśna Główna” oraz „Grodzisk Mazowiecki Radońska”. Co ważne, infrastruktura kolejowa zostanie dostosowana do wymagań podróżnych z niepełnosprawnościami.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

pokażcie jeszcze zdjęcia tych wyciętych drzew, które dawały w upał cień'

obieżyświat
21-07-2022 19:16

Działo się też we wtorek po 17 w Podkowie Głównej , wkdka z W-wy miała opóźnienie i autobus zastępczy odjechał sobie o czasie bez pasażerów,a następny za ...godzinę. dyspozytor z WKD twierdzi że nie ma kontaktu z kierowcą i przewodżnikiem PKP Grodzisk(?)

A.sosna
22-07-2022 10:03

Taaa i akurat Ty w cieniu przy torach się chowałeś. Ogarnij się ekooszołomie

WGM
22-07-2022 10:16

pokaż wszystkie komentarze (5)📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.