TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

11

03 2022

Drzewa na placu Wolności już przesadzone


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

Drzewa na placu Wolności już przesadzone - Grodzisk News


Prace na placu Wolności w Grodzisku idą pełną parą. Właśnie zostały przesadzone drzewa kolidujące z inwestycją. Nie znaczy to jednak, że zieleni na tym obszarze będzie mniej.


Przebudowa placu Wolności to jedna z kluczowych inwestycji w tym roku, która ma być gotowa na obchody 500-lecia miasta. Prace w centralnym punkcie Grodziska idą sprawnie, a za nami kolejne etapy prac.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Wielu mieszkańców martwi się o ilość zieleni po przebudowie, ale urzędnicy uspokajają, że jej powierzchnia nie tylko się nie zmieni, ale będzie jej więcej. – Wiosna zbliża się dużymi krokami, czekamy na pierwsze wiosenne kwiaty cebulowe. Na Placu Wolności w Grodzisku Mazowieckim przesadzono drzewa kolidujące z realizowaną inwestycją. Drzewa zostały przesadzone na teren placu, tak aby nie kolidowały z projektowaną fontanną i ścieżkami. Nowe zielone oblicze Placu Wolności zostanie odsłonięte latem tego roku. Przypominamy, że nasadzenia zieleni (powierzchnia biologicznie czynna zwiększy się w tej części miasta ponad dwu krotnie – poinformował magistrat.

Przypomnijmy, że inwestycja jest podzielona na trzy zadania. Pierwsze z nich jest właściwą rewitalizacją Placu Wolności. Jak napisano w postępowaniu obejmuje ona m.in. likwidację nawierzchni betonowej na rzecz wykonania fontanny „w celu łagodzenia zmian klimatu”, wymianę nawierzchni nieprzepuszczalnych na przepuszczalne, wykonanie nasadzeń zieleni, wykonanie ogrodów deszczowych, niecek retencyjnych, wykonanie zbiornika retencyjnego zbierającego deszczówkę służącą do podlewania zieleni, wykonanie systemu nawadniania roślin, czy remont cokołu pomnika. Drugie zadanie dotyczy wymiany okładziny schodów, a trzecie – prace pielęgnacyjne zieleni.

Obecnie trwają prace ziemne, a robotnicy budują cała instalację do nawadniania roślin oraz fundamenty pod fontannę, przebudowują również kolidujące instalacje podziemne.

Plac Wolności ma być gotowy latem tego roku.

Drzewa na placu Wolności już przesadzone - Grodzisk News
Drzewa na placu Wolności już przesadzone - Grodzisk News
Drzewa na placu Wolności już przesadzone - Grodzisk News
Drzewa na placu Wolności już przesadzone - Grodzisk News


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

brednie, a drzewa przy królewskiej to śmiało wycięto, takie piękne brzozy!

Zoran
11-03-2022 19:18

A komu przeszkadzały choinki na placu gdzie stoi nowa hala ???
Wyciąć wszystko i zalać betonem ale najpierw ratusz !!!

Pies
11-03-2022 22:58

Po co znowu beton,taniej byłoby zrobić mini park ,dosadzic drzew zrobić alejki.

Rafał
12-03-2022 08:53

pokaż wszystkie komentarze (7)📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.