TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

25

11 2020

Droga 579 do Radziejowic oficjalnie otwarta


Grodzisk News


foto: grodzisk.plDroga 579 do Radziejowic oficjalnie otwarta - Grodzisk News


Po kilkunastu miesiącach od rozpoczęcia prac droga 579 między Grodziskiem a Radziejowicami została oficjalnie otwarta.


reklama Grodzisk Mazowiecki

Roboty wystartowały w marcu 2019 r. Wykonawca na zlecenie Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich miał za zadanie przebudować 11,5 km trasy biegnącej od Grodziska przez Kałęczyn, Janinów, Mościska i Makówkę. Poszerzono jezdnię drogi głównej do 7 metrów (dwa pasy ruchu o szerokości 3,5 metra każdy, do tego pobocza o szerokości 1,5 m) oraz zastosowano cały szereg rozwiązań, mających na celu odseparowanie ruchu samochodowego od pieszo-rowerowego. Powstały także nowe chodniki i ciągi pieszo – rowerowe, wydzielono kilka dodatkowych pasów dla pojazdów skręcających w lewo, a w Makówce i Kuklówce wybudowano ronda.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Teraz oficjalnie zakończono prace nad inwestycją. – 23 listopada otwarto drogę wojewódzką 579 – poinformował grodziski magistrat. – Rozbudowa drogi nr 579 to kolejna inwestycja MZDW, która poprawi komfort i bezpieczeństwo podróżowania, a także wpłynie korzystnie na warunki życia mieszkańców, m.in. poprzez redukcję hałasu i emisji spalin – dodali urzędnicy.

Wartość kontraktu opiewała na kwotę ok. 73,5 mln, z czego dotacja z Unii Europejskiej wyniosła 56,5 mln, budżet państwa wsparł inwestycję kwotą 7,1 mln, a pozostała część została zabezpieczona z wkładu własnego.

Droga 579 do Radziejowic oficjalnie otwarta - Grodzisk Newsfoto: grodzisk.pl


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

Szkoda że "włodarze" nie pomyśleli o bezpieczeństwie na nowo otwartym odcinku drogi.Od miejscowości Kuklówka-rondo do m.Radziejowice znaki pionowe ograniczające prędkość do 70km/godz.tak działają na kierowców jak "kadzidło na umarłego".Część kierowców zachowuje się na tym odcinku jakby to był TOR WYSCIGOWY pod Poznaniem.WNIOSEK: zamontować na tym odcinku drogi ODCINKOWY POMIAR PRĘDKOŚCI rozwiąże on nadmierne prędkości i ZWIĘKSZY bezpieczeństwo na tym odcinku grogi.
Pozdrawiam kierowca-użytkownik.!!!

przezorny
25-11-2020 09:52

Droga otwarta latarnię nadal nie świeca

Kasia
25-11-2020 11:13

A włodarze niech zainteresują się zjazdem z ul.Radziejowickiej w ul. Włoską w Kałęczynie, jak przy opadach deszczu zalane są dwie posesje, bo po modernizacji drogi 579 woda nie ma gdzie odpływać.

Mirek
25-11-2020 11:42

A co dzieje się ze ścieżką dla pieszych na ul. Niedźwiedziej??? Jak długo będą trwały prace? Na b. długim odcinku piesi muszą poruszać się po asfalcie. Jest to b. niebezpieczne zwłaszcza w ciemnościach. Brak jest jakichkolwiek informacji w tym temacie.

Anna
25-11-2020 17:15

Fajnie , tylko rowerzyści ścieżkę mają w poważaniu, bo większość "weekendowych kolarzy" jeździ ulicą, a i lokalna firma budowlana z żółtymi Mercedesami i czerwonymi naczepami rzadko kiedy jeździ zgodnie z przepisami , nagminnie jadąc na zderzaku przy 60km/h. O melioracji pisali poprzednicy,

Mieszkaniec
26-11-2020 15:58
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.