TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

25

11 2020

Droga 579 do Radziejowic oficjalnie otwarta


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: grodzisk.plDroga 579 do Radziejowic oficjalnie otwarta - Grodzisk News


Po kilkunastu miesiącach od rozpoczęcia prac droga 579 między Grodziskiem a Radziejowicami została oficjalnie otwarta.


reklama Grodzisk Mazowiecki

Roboty wystartowały w marcu 2019 r. Wykonawca na zlecenie Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich miał za zadanie przebudować 11,5 km trasy biegnącej od Grodziska przez Kałęczyn, Janinów, Mościska i Makówkę. Poszerzono jezdnię drogi głównej do 7 metrów (dwa pasy ruchu o szerokości 3,5 metra każdy, do tego pobocza o szerokości 1,5 m) oraz zastosowano cały szereg rozwiązań, mających na celu odseparowanie ruchu samochodowego od pieszo-rowerowego. Powstały także nowe chodniki i ciągi pieszo – rowerowe, wydzielono kilka dodatkowych pasów dla pojazdów skręcających w lewo, a w Makówce i Kuklówce wybudowano ronda.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Teraz oficjalnie zakończono prace nad inwestycją. – 23 listopada otwarto drogę wojewódzką 579 – poinformował grodziski magistrat. – Rozbudowa drogi nr 579 to kolejna inwestycja MZDW, która poprawi komfort i bezpieczeństwo podróżowania, a także wpłynie korzystnie na warunki życia mieszkańców, m.in. poprzez redukcję hałasu i emisji spalin – dodali urzędnicy.

Wartość kontraktu opiewała na kwotę ok. 73,5 mln, z czego dotacja z Unii Europejskiej wyniosła 56,5 mln, budżet państwa wsparł inwestycję kwotą 7,1 mln, a pozostała część została zabezpieczona z wkładu własnego.

Droga 579 do Radziejowic oficjalnie otwarta - Grodzisk Newsfoto: grodzisk.pl


ZOBACZ TEŻDodaj komentarz

Odpowiadasz na

A co dzieje się ze ścieżką dla pieszych na ul. Niedźwiedziej??? Jak długo będą trwały prace? Na b. długim odcinku piesi muszą poruszać się po asfalcie. Jest to b. niebezpieczne zwłaszcza w ciemnościach. Brak jest jakichkolwiek informacji w tym temacie.
Anna


Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.