TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

25

05 2023

Doświetlenie 22 przejść dla pieszych czeka na głosy w ramach budżetu obywatelskiego


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: PixabayDoświetlenie 22 przejść dla pieszych czeka na głosy w ramach budżetu obywatelskiego - Grodzisk News


Trwa głosowanie na projekty inwestycji, które mają szanse zostać zrealizowane z Budżetu Obywatelskiego Mazowsza. W tzw. puli podregionalnej na głosy czeka propozycja doświetlenia 22 przejść dla pieszych w sąsiedniej gminie Brwinów. Co ważne, wszystkie znajdują się w ciągu ruchliwych dróg wojewódzkich, także w ciągu trasy 719.


Warto zatem zagłosować. Projekt nosi numer 134 i tytuł „Doświetlone przejścia – poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego na drogach wojewódzkich w Brwinowie, Czubinie, Domaniewie, Kaniach i Otrębusach”. W grę wchodzi kasa na doświetlenie aż 22 przejść. Kierowcy nie zawsze mogą zauważyć z daleka pieszych wchodzących na jezdnię. Dla lepszego bezpieczeństwa trzeba zadbać o lepsze oświetlenie przejść!

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

– Wszyscy bez wyjątku mamy tendencję do utyskiwania: „mogliby to wreszcie zrobić” – zauważa burmistrz Arkadiusz Kosiński. – Dzisiaj role się odwracają i to ja zaczynam narzekać, że niewielu z nas wykorzystuje niepowtarzalną okazję dołożenia swojej cegiełki do wykonania doświetlenia 22 przejść przez jezdnie dróg wojewódzkich oraz zastosowania aktywnego oznakowania przed przejściem przy tunelu – dodaje.

Poniżej czytelnik znajdzie listę przejść dla pieszych, które obejmuje projekt nr 134:
Domaniew i Domaniewek
– łącznie cztery przejścia: w rejonie ul. Małego Księcia, posesji 18 i 50, a także skrzyżowania z ul. Gołaszewską
Kanie
– łącznie trzy przejścia przez ulicę Warszawską, czyli DW nr 719: w rejonie fabryki L’Oreal oraz skrzyżowań z ul. Nadarzyńską i Zaściankową (przy sklepach Biedronka i Dino)
Otrębusy
– łącznie sześć przejść: dwa na skrzyżowaniu dróg wojewódzkich: Warszawskiej/Natalińskiej/Pszczelińskiej, przy ul. Wiejskiej w rejonie Toeplitzówki oraz dwa przy ul. Karolińskiej.
Czubin
– trzy przejścia w rejonie posesji nr 1, 3 i 4 oraz przy Domu Pomocy Społecznej
Brwinów
– sześć przejść przez ul. Pszczelińską: między ul. Wspólną i ul. Peronową, przy ul. Kraszewskiego, Granicznej, Piastowskiej, Pedagogicznej i Wiosennej.

Głosować można przez stronę https://bom.mazovia.pl/glosowanie. Doświetlenie 22 przejść znajduje się w puli podregionalnej jako projekt nr 134. Oddanie głosu należy potwierdzić SMS-em. Za zgodą swoich rodziców/opiekunów mogą głosować również osoby niepełnoletnie. Głos można oddać jednorazowo, do 18 czerwca.


ZOBACZ TEŻDodaj komentarz

Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2023 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.