TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

31

10 2023

Dokonał rozboju z użyciem młotka i groził śmiercią innemu mężczyźnie


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: policja.plDokonał rozboju z użyciem młotka i groził śmiercią innemu mężczyźnie - Grodzisk News


Żyrardowscy policjanci zatrzymali kilka dni temu mężczyznę podejrzanego o dokonanie rozboju z użyciem młotka, a także o groźby pozbawienia życia wobec pokrzywdzonego 52-latka. Napastnik zabrał swej ofierze pieniądze – 3700 zł. Dodatkowo będzie za swoje czyny odpowiadał w warunkach recydywy.


O przestępstwie poinformował policjantów samo pokrzywdzony. 52-latek przekazał policjantom, że kilka dni wcześniej przebywał w mieszkaniu kolegi w Żyrardowie. Wówczas nieznany mu mężczyzna  uderzył go pięścią w głowę, groził śmiercią i użyciem młotka, który trzymał w ręku. Wymusił na poszkodowanym oddanie pieniędzy w kwocie 3700 zł.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Policjanci kryminalni zabrali się do gromadzenia informacji pozwalających na ustalenie kim i gdzie jest napastnik. – Dzięki ich efektywnej pracy już następnego dnia zatrzymali 39-letniego mieszkańca Żyrardowa podejrzanego o dokonanie tego rozboju – poinformowała st. sierż. Patrycja Sochacka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie.

–Ponadto policjanci ustalili, że podejrzany dopuścił się tego czynu w ciągu 5 lat po odbyciu co najmniej 6 miesięcy kary pozbawienia wolności za podobne przestępstwo umyślne, w związku z czym będzie odpowiadał w warunkach recydywy – dodała.

Mężczyźnie postawiono więc kolejny zarzut rozboju, do którego się przyznał. Prokurator podjął decyzję o dozorze policyjnym i zakazie zbliżania się do pokrzywdzonego. Teraz mężczyźnie grozi długie więzienie.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

DOBRE ZROBIŁ POWTÓRKE Z ROZRYWKI I DOSTAŁ DOZÓR

ZYZIO
31-10-2023 16:22
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.