20

03 2024

Dekorglass pokonany!

Po niedzielnej porażce z Dojlidami Białystok, wczoraj drużyna Dartomu Bogorii Grodzisk Mazowiecki wróciła na zwycięską ścieżkę pokonując na wyjeździe Dekorglass Działdowo 3:1.

W niedzielę hala przy ul. Sportowej została zdobyta przez graczy Dojlid Białystok. Drużyna z Podlasia pokonała ekipę Bogorii 3:2. Jednak wczoraj w Działdowie gracze z Grodziska zaprezentowali się znakomicie pokonując mocną ekipę Dekorglassu.

Mecz znakomicie rozpoczął Marek Badowski, który 3:0 pokonał Jakuba Dyjasa, co jest świetnym prognostykiem przed Mistrzostwami Polski seniorów, które odbędą się w ten weekend. W drugim pojedynku równie dobrze zaprezentował się Panagiotis Gionis, który 3:0 pokonał Mateusza Sakowicza. Z kolei w trzecim pojedynku Michał Gawlas został wręcz zdominowany przez gracza gospodarzy Jonathana Grotha i w całym pojedynku zdobył raptem 13 punktów. Najwięcej emocji przyniosło czwarte i jak się potem okazało, ostatnie starcie, czyli Gionis – Dyjas. Grek wygrał pierwszego seta do ośmiu, gracz gospodarzy wygrał po zaciętym boju drugiego seta do 13, a w trzecim role się odwróciły i Gionis pokonał rywala do 13. Czwarty set również był zacięty, ale ostatecznie wygrał do zawodnik Bogorii.

Tenisiści stołowi z Grodziska są na pierwszym miejscu w tabeli mając pięć punktów nad drugą w tabeli Gwiazdą Bydgoszcz.

Dekorglass Działdowo - Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki 1:3
Jakub Dyjas – Marek Badowski 3:0 (8:11, 11:13, 6:11)
Mateusz Sakowicz – Panagiotis Gionis 3:0 (9:11, 7:11, 2:11)
Jonathan Groth – Michał Gawlas 0:3 (11:5, 11:5, 11:3)
Jakub Dyjas – Panagiotis Gionis 3:1 (8:11, 15:13, 13:15, 10:12)