reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

19

05 2023

CPK wybuduje przeprawy przez tory w Międzyborowie i Żyrardowie


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: CPKCPK wybuduje przeprawy przez tory w Międzyborowie i Żyrardowie - Grodzisk News


Spółka Centralny Port Komunikacyjny sfinansuje budowę tunelu dla pieszych i rowerzystów w Międzyborowie oraz wiaduktu drogowego w Żyrardowie. Porozumienie w tej sprawie podpisano w środę.


Wraz z budową Portu Solidarność w Baranowie ma powstać wiele kilometrów dróg i linii kolejowych. W ramach inwestycji ma powstać m.in. węzeł kolejowy CPK a będzie on zawierał m.in. fragmentu nowej linii kolejowej nr 88 łączącego projektowaną linię nr 85 (Warszawa – Łódź) z istniejącą linią nr 1, która prowadzi przez Koluszki w kierunku Łodzi i Częstochowy. Tory łącznicy do linii 88 oraz linii nr 1 będą przechodzić na pograniczu Żyrardowa i Międzyborowa.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Pierwotnie w Międzyborowie miał powstać wiadukt drogowy łączący ul. Poniatowskiego i ul. Kościuszki. Jednak w wyniku rozmów z mieszkańcami inwestycję przesunięto o niecałe pół kilometra na granicę Żyrardowa i Międzyborowa, ale już na terenie tej pierwszej miejscowości. Po stronie południowej wiadukt zostanie włączony bezpośrednio w ul. Jaktorowską, a po stronie północnej dojazd do niego będzie przebiegać przez ul. Okulickiego i tereny niezabudowane. – Pierwotnie nasi eksperci planowali wiadukt nad linią kolejową nr 1 w Międzyborowie, jednak wychodząc naprzeciw potrzebom komunikacyjnym mieszkańców Żyrardowa, postanowiliśmy zaprojektować go przy wschodniej granicy tego miasta – powiedział Marcin Horała, pełnomocnik Rządu ds. CPK.

Nie zmienia to faktu, że w Międzyborowie przeprawa przez tory powstanie. Będzie to jednak tunel pod torami dla rowerzystów i pieszych. Będzie on poprowadzony między ulicami Wojska Polskiego i Partyzantów. Dzięki tej inwestycji mieszkańcy zyskają wygodny dostęp do przystanku PKP Międzyborów.

Według prezydenta Żyrardowa, który parafował umowę wraz z przedstawicielami CPK oraz Marcinem Horałą, przeprawa na granicy Żyrardowa i Międzyborowa wpłynie na bezpieczeństwo. – Linia kolejowa nr 1 to jeden z najbardziej obciążonych fragmentów polskiej sieci kolejowej. Obecnie na odcinku ponad 8 km między centrum Żyrardowa a gminą Jaktorów nie ma żadnego bezkolizyjnego przejazdu. Dlatego już w 2019 r. opracowaliśmy koncepcję wiaduktu nad tą trasą. Dzięki wsparciu spółki CPK teraz będzie możliwe jego wybudowanie. Efektem inwestycji będzie m.in.  zwiększenie bezpieczeństwa naszych mieszkańców – powiedział Lucjan Krzysztof Chrzanowski, prezydent Żyrardowa.

Zgodnie z parafowaną umową, żyrardowski magistrat przygotuje koncepcję dokładnej lokalizacji oraz założenia projektowe wiaduktu i powiązanego z nim układu drogowego, a także uzyska niezbędne decyzje: środowiskową i lokalizacyjną. Resztą zajmie się CPK.

CPK wybuduje przeprawy przez tory w Międzyborowie i Żyrardowie - Grodzisk News
CPK wybuduje przeprawy przez tory w Międzyborowie i Żyrardowie - Grodzisk News
CPK wybuduje przeprawy przez tory w Międzyborowie i Żyrardowie - Grodzisk News


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

Wy się nauczcie jakiś porządny rower wyprodukować , może jakąś szosę naprwić , może pareset drzew nasadzić ....wielkie inwestycje zostawcie ludziom myślącym !

Mieszkancy
19-05-2023 12:02

Zaczyna się dewastacja przyrody

Ludzie
19-05-2023 15:12

a kto ich o to prosił "curwa jego nać"

uczulony na benia
20-05-2023 08:51

Interesy,interesiki,nie przypominam sobie aby ktoś pytał mnie o zdanie

Mieszkaniec
21-05-2023 19:20

Cierpliwie czekajmy na wybory-jeżeli Ci nieudacznicy dalej będą rządzić, to Wydmy Międzyborowskie będzie można oglądać na archiwalnych zdjęciach!

Otoya
20-05-2023 10:58

"Inwestycja" kosztem przyrody, kosztem lasu i zwierząt... I kosztem mieszkańców, którzy stracą piękny teren rekreacyjno-spacerowy. Żaden powód do dumy. Gdzie są nasi radni? Jak nas reprezentują? Tylko interesy partyjne się liczą. Rozczarowanie.

Mieszkaniec
20-05-2023 23:16


reklama Grodzisk Mazowiecki


📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2023 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.