TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

19

05 2023

CPK wybuduje przeprawy przez tory w Międzyborowie i Żyrardowie


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: CPKCPK wybuduje przeprawy przez tory w Międzyborowie i Żyrardowie - Grodzisk News


Spółka Centralny Port Komunikacyjny sfinansuje budowę tunelu dla pieszych i rowerzystów w Międzyborowie oraz wiaduktu drogowego w Żyrardowie. Porozumienie w tej sprawie podpisano w środę.


Wraz z budową Portu Solidarność w Baranowie ma powstać wiele kilometrów dróg i linii kolejowych. W ramach inwestycji ma powstać m.in. węzeł kolejowy CPK a będzie on zawierał m.in. fragmentu nowej linii kolejowej nr 88 łączącego projektowaną linię nr 85 (Warszawa – Łódź) z istniejącą linią nr 1, która prowadzi przez Koluszki w kierunku Łodzi i Częstochowy. Tory łącznicy do linii 88 oraz linii nr 1 będą przechodzić na pograniczu Żyrardowa i Międzyborowa.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Pierwotnie w Międzyborowie miał powstać wiadukt drogowy łączący ul. Poniatowskiego i ul. Kościuszki. Jednak w wyniku rozmów z mieszkańcami inwestycję przesunięto o niecałe pół kilometra na granicę Żyrardowa i Międzyborowa, ale już na terenie tej pierwszej miejscowości. Po stronie południowej wiadukt zostanie włączony bezpośrednio w ul. Jaktorowską, a po stronie północnej dojazd do niego będzie przebiegać przez ul. Okulickiego i tereny niezabudowane. – Pierwotnie nasi eksperci planowali wiadukt nad linią kolejową nr 1 w Międzyborowie, jednak wychodząc naprzeciw potrzebom komunikacyjnym mieszkańców Żyrardowa, postanowiliśmy zaprojektować go przy wschodniej granicy tego miasta – powiedział Marcin Horała, pełnomocnik Rządu ds. CPK.

Nie zmienia to faktu, że w Międzyborowie przeprawa przez tory powstanie. Będzie to jednak tunel pod torami dla rowerzystów i pieszych. Będzie on poprowadzony między ulicami Wojska Polskiego i Partyzantów. Dzięki tej inwestycji mieszkańcy zyskają wygodny dostęp do przystanku PKP Międzyborów.

Według prezydenta Żyrardowa, który parafował umowę wraz z przedstawicielami CPK oraz Marcinem Horałą, przeprawa na granicy Żyrardowa i Międzyborowa wpłynie na bezpieczeństwo. – Linia kolejowa nr 1 to jeden z najbardziej obciążonych fragmentów polskiej sieci kolejowej. Obecnie na odcinku ponad 8 km między centrum Żyrardowa a gminą Jaktorów nie ma żadnego bezkolizyjnego przejazdu. Dlatego już w 2019 r. opracowaliśmy koncepcję wiaduktu nad tą trasą. Dzięki wsparciu spółki CPK teraz będzie możliwe jego wybudowanie. Efektem inwestycji będzie m.in.  zwiększenie bezpieczeństwa naszych mieszkańców – powiedział Lucjan Krzysztof Chrzanowski, prezydent Żyrardowa.

Zgodnie z parafowaną umową, żyrardowski magistrat przygotuje koncepcję dokładnej lokalizacji oraz założenia projektowe wiaduktu i powiązanego z nim układu drogowego, a także uzyska niezbędne decyzje: środowiskową i lokalizacyjną. Resztą zajmie się CPK.

CPK wybuduje przeprawy przez tory w Międzyborowie i Żyrardowie - Grodzisk News
CPK wybuduje przeprawy przez tory w Międzyborowie i Żyrardowie - Grodzisk News
CPK wybuduje przeprawy przez tory w Międzyborowie i Żyrardowie - Grodzisk News


ZOBACZ TEŻDodaj komentarz

Odpowiadasz na

Zaczyna się dewastacja przyrody
Ludzie


Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.