reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

02

06 2023

Co i kiedy powstanie na miejscu starego budynku kina w Grodzisku?


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: GrodziskNewsCo i kiedy powstanie na miejscu starego budynku kina w Grodzisku? - Grodzisk News


Informacja o rozbiórce starego budynku Kina Wolność w Grodzisku wzbudziła u wielu naszych czytelników nutkę nostalgii i wspomnień z dawnych lat, kiedy budynek przy Kilińskiego był miejscem niemal kultowym. Pojawiły się jednak także pytania o przyszłość terenu, z którego wkrótce obiekt zniknie. Zadaliśmy je zatem burmistrzowi Grodziska.


Przez lata obiekt przy ul, Kilińskiego pełnił funkcję kina, jeszcze wcześniej w latach 70. Mieścił się tam między innymi klub o nazwie Opty, w którym organizowane były między innymi potańcówki. Jako kino Wolność budynek służył grodziszczanom do czasu, gdy pobudowano centrum kultury przy ul. Spółdzielczej, a następnie zorganizowano w nim salę kinową o wysokim standardzie.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Mimo to budynek był wykorzystywany do dziś, jako miejsce w którym trenowali miłośnicy tenisa stołowego wspierani przez Akademię Dartomu Bogorii Grodzisk. Z drugiej jednak strony teren został objęty planem rewitalizacji miasta w najbliższych latach. Od samego początku, gdy pojawił się zamiar rozbiórki budynku w 2017 roku urzędnicy podkreślali, że nastąpi to dopiero po wybudowaniu hali widowiskowo-sportowej.

Teraz obiekt przy ul. Sportowej już jest, a budynek przy Kilińskiego idzie do rozbiórki. Działka, z której zniknie jest własnością gminy. Postanowiliśmy więc zapytać, jakie dalsze plany ma samorząd wobec nieruchomości.

–Po rozbiórce budynku przy Kilińskiego teren zostanie uporządkowany, a działkę zachowamy w gminnej rezerwie pod kątem przyszłych inwestycji na cele publiczne. Poczekamy na stworzenie właściwej koncepcji, ale wszystko wskazuje, że nieruchomość zostanie w przyszłości przeznaczona pod inwestycję oświatową – mówi nam Grzegorz Benedykciński, burmistrz Grodziska.

Włodarz zdementował zarazem obiegowe informacje jakoby działka miała zostać wykorzystana na cele deweloperskie bądź przekazana Kościołowi. – Takich planów absolutnie nie było, nie ma i nie będzie, póki ja będę burmistrzem. Nieruchomość pozostanie w rezerwie gminnej, a przyszłości posłuży inwestycji oświatowej – powtórzył burmistrz Benedykciński.


ZOBACZ TEŻDodaj komentarz

Odpowiadasz na

"póki ja będę burmistrzem" - czyli niedługo.
anty


Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.
Warning: Undefined array key "tresc" in /home/server702229/ftp/txt/koment2.php on line 62

Warning: Undefined variable $podpis in /home/server702229/ftp/txt/koment2.php on line 63

Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2023 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.