reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

29

09 2022

Co dalej z Willą Waleria? Wciąż czekamy


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Facebook/Burmistrz Piotr RemiszewskiCo dalej z Willą Waleria? Wciąż czekamy - Grodzisk News


Milanowski magistrat otworzył dodatkowe oferty na kolejne prace rewitalizacyjne w zabytkowej Willi Waleria. Najniższa opiewa na ponad 10 mln zł.


Sześć wcześniejszych ofert nie mieściła się w budżecie założonym przez gminę. Najkorzystniejsza oferta opiewała na 10,04 mln zł, a kolejne dwie na 10,57 mln zł i 10,73 mln zł. Czwarta propozycja to oferta na 12,44 mln zł. Najdroższe oferty z kolei są dużo wyższe bowiem opiewają na 19,37 mln zł i 22 mln zł. Aby rozstrzygnąć postępowanie Milanówek będzie musiał dorzucić do tej inwestycji co najmniej dodatkowe 400 tys. zł, bowiem zakładał kwotę 9,6 mln zł. W ramach tego samego postępowania magistrat dopuścił trzy dodatkowe oferty, które otworzono 20 września. Te opiewały na kwoty od 10,5 mln zł do ponad 18,7 mln zł.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Nie zmienia to jednak faktu, iż wszystkie są za wysokie względem planowanego budżetu inwestycji. Wciąż jednak nie zapadła decyzja o zwiększeniu puli środków i wyborze którejś z firm.

Tymczasem przypomnijmy. W ramach pierwszego etapu rewitalizacji willi wykonano remont dachu. Teraz czas na kolejny, który obejmuje m.in. osuszanie fundamentów, wymianę zabytkowej stolarki okiennej według wytycznych konserwatora, całkowicie zmodernizuje także instalację wodno-kanalizacyjną oraz inne instalacje wewnętrzne.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

kto mi wytłumaczy dlaczego tę/tą willę się rewitalizuje, wydaje grube miliony na przywrócenie świetności....
czy jest to obiekt użyteczności publicznej, dacza dla urzędasów?

Ada
29-09-2022 10:21

Dlatego, że jest to cenny historycznie i architektonicznie obiekt, który po remoncie będzie pełnił ważne w tej części miasta funkcje publiczne. Milanowskie Centrum Kultury nie posiada obecnie odpowiedniej siedziby, a Waleria świetnie się do tego nadaje. Inwestycje w dobra kultury to nie są pieniądze wyrzucone w błoto, przynoszą korzyść całej gminie. Bez unikalnych zabytków i przyrody Milanówek byłby tylko kolejną wioską z parkingiem obok supermarketu.

Kuba
03-10-2022 10:43
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2023 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.