reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

29

09 2022

Co dalej z Willą Waleria? Wciąż czekamy


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Facebook/Burmistrz Piotr RemiszewskiCo dalej z Willą Waleria? Wciąż czekamy - Grodzisk News


Milanowski magistrat otworzył dodatkowe oferty na kolejne prace rewitalizacyjne w zabytkowej Willi Waleria. Najniższa opiewa na ponad 10 mln zł.


Sześć wcześniejszych ofert nie mieściła się w budżecie założonym przez gminę. Najkorzystniejsza oferta opiewała na 10,04 mln zł, a kolejne dwie na 10,57 mln zł i 10,73 mln zł. Czwarta propozycja to oferta na 12,44 mln zł. Najdroższe oferty z kolei są dużo wyższe bowiem opiewają na 19,37 mln zł i 22 mln zł. Aby rozstrzygnąć postępowanie Milanówek będzie musiał dorzucić do tej inwestycji co najmniej dodatkowe 400 tys. zł, bowiem zakładał kwotę 9,6 mln zł. W ramach tego samego postępowania magistrat dopuścił trzy dodatkowe oferty, które otworzono 20 września. Te opiewały na kwoty od 10,5 mln zł do ponad 18,7 mln zł.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Nie zmienia to jednak faktu, iż wszystkie są za wysokie względem planowanego budżetu inwestycji. Wciąż jednak nie zapadła decyzja o zwiększeniu puli środków i wyborze którejś z firm.

Tymczasem przypomnijmy. W ramach pierwszego etapu rewitalizacji willi wykonano remont dachu. Teraz czas na kolejny, który obejmuje m.in. osuszanie fundamentów, wymianę zabytkowej stolarki okiennej według wytycznych konserwatora, całkowicie zmodernizuje także instalację wodno-kanalizacyjną oraz inne instalacje wewnętrzne.


ZOBACZ TEŻDodaj komentarz

Odpowiadasz na

kto mi wytłumaczy dlaczego tę/tą willę się rewitalizuje, wydaje grube miliony na przywrócenie świetności.... czy jest to obiekt użyteczności publicznej, dacza dla urzędasów?
Ada


Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.