reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

21

10 2023

CBŚP zatrzymało 13 podejrzanych o przestępstwa narkotykowe


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: CBŚPCBŚP zatrzymało 13 podejrzanych o przestępstwa narkotykowe - Grodzisk News


Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji zatrzymali 13 osób podejrzanych o przestępstwa narkotykowe. Do zatrzymań doszło m.in. w Żyrardowie i powiecie pruszkowskim.


CBŚP wspólnie z prokuratorami Mazowieckiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji z krajowej prokuratury prowadzą śledztwo mające rozbić zorganizowaną grupę przestępczą. Zakres działań i sama organizacja jest tak duża, że dotychczas zarzuty usłyszało już ponad 60 osób. Latem tego roku w czeskiej Pradze w sprawie zatrzymano 35-letniego Łukasza P. ps. Guru, który był poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania. Kolejnych mężczyzn zatrzymano w ostatnim czasie w województwie mazowieckim.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

– W trakcie prowadzonego śledztwa ustalono, że na terenie województwa działały osoby zajmujące się wprowadzaniem do obrotu znacznych ilości środków odurzających i substancji psychotropowych. Z zebranego materiału wynika, że na terenie Warszawy i ościennych powiatów, łącznie wprowadzono około 200 kg narkotyków, w tym przede wszystkim amfetaminy, marihuany i mefedronu – poinformowało Centralne Biuro Śledcze Policji.

W sprawie zatrzymano 13 osób, a do zatrzymań dochodziło w Warszawie, Żyrardowie, Włocławku oraz w powiatach: nowodworskim, legionowskim i pruszkowskim. W trakcie czynności zabezpieczono m.in. broń, atrapę policyjnej odznaki, dokumenty innych osób, środki odurzające oraz substancje psychotropowe.

Do Prokuratury Krajowej z aresztów śledczych i zakładów karnych dowieziono kolejnych sześć osób mogących mieć związek ze sprawą. Wszyscy usłyszeli zarzuty dotyczące popełnienia przestępstw narkotykowych, a dodatkowo większość z nich usłyszała zarzut udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. Ponadto dwóm osobom grożą konsekwencje za nielegalny handel bronią palną i amunicją.

Wobec 15 z nich prokuratura zdecydowała się na tymczasowy areszt.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.