TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

16

12 2014

Burmistrz chce transparentności


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

1 - Grodzisk News


Stowarzyszenie Sieć Obywatelska - Watchdog Polska wyłoniła zwycięzców akcji ?Jawność sprzyja każdej władzy?. Wśród nich znalazł się burmistrz Podkowy Leśnej Artur Tusiński.


REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

W akcji chodziło o to, aby osoby kandydujące na urząd prezydenta, burmistrza lub wójta zobowiązały się do prowadzenia rejestru zawieranych umów, ?kalendarza on-line? i niezatrudniania w podległych im instytucjach osób sprawujących funkcję radnych. Konkurs stowarzyszenie przeprowadziło wśród 292 kandydatów z 60 gmin. 20 proc. z nich obiecało wywiązać się z propozycji stowarzyszenia. Z wyłonionej dziesiątki, dziewięcioro kandydatów wygrało wybory samorządowe

Na liście Stowarzyszenia Watchdog oprócz burmistrza Podkowy Artura Tusińskiego, znaleźli się też Albert Bartosz (Oświęcim), Robert Biedroń (Słupsk), Łukasz Borowiak (Leszno), Adrian Napierała (Dopiewo), Ryszard Pacholik (Kobierzyce), Robert Pawłowski (Złotoryja), Adam Ruciński (Środa Śląska) oraz Krzysztof Wolny (Międzychód).

Kolejnym punktem akcji będzie weryfikacja złożonych obietnic. Stowarzyszenie sprawdzi stan wyjściowy w danej gminie, zapyta włodarzy o terminy realizacji konkursowych zobowiązań, a następnie sprawdzi, jak zostały wykonane. Kontrole rozpocznie w dniu święta samorządu ? 27 maja 2015 i przeprowadzi je do końca tegoż roku.

O zdanie na temat akcji zapytaliśmy burmistrza Podkowy Leśnej. ? Zgłosiłem akces do konkursu na zasadzie obietnicy wyborczej. Akcja zakłada pełną transparentność działań urzędu i prowadzenia spraw związanych z pieniędzmi publicznymi. Ta jawność kompletnie zgadza się z moimi poglądami na funkcjonowanie samorządu ? mówi Artur Tusiński. ? To dobra i słuszna akcja, bo pokazuje, że można inaczej podchodzić do transparentności, jeśli chodzi o pieniądze publiczne ? dodaje.

💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.