TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

14

02 2023

Burmistrz Benedykciński: 280 mieszkań na wynajem stanie przy Żydowskiej


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: PixabayBurmistrz Benedykciński: 280 mieszkań na  wynajem stanie przy Żydowskiej - Grodzisk News


W ciągu kilku najbliższych lat w Grodzisku staną budynki z mieszkaniami pod wynajem. Miasto zamierza je wybudować we współpracy z rządowym programem Mieszkanie Plus.


Mieszkanie Plus to rozwiązania wspierające budowę mieszkań na wynajem o umiarkowanych czynszach na zasadach rynkowych z wykorzystaniem gruntów publicznych. Wsparciem dla najemców jest pomoc państwa w ponoszeniu wydatków mieszkaniowych w pierwszych latach najmu - Mieszkanie na Start.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

W ramach tej polityki przy ul. Żydowskiej staną budynki mieszkalne, które pomieszczą łącznie 280 lokali dla młodych małżeństw i rodzin, które nie mogą sobie pozwolić na kupno własnego „M” – czy to za gotówkę, czy na kredyt. Będą za to mogli takie mieszkanie wynająć na preferencyjnych warunkach finansowych.

–Przystępujemy do przygotowania inwestycji mającej na celu budowę 280 mieszkań pod wynajem dla osób i rodzin, które nie mogą sobie pozwolić na zakup nieruchomości. Inwestycja będzie duża i istotnie wpłynie na politykę mieszkaniową w Grodzisku – mówi nam Grzegorz Benedykciński, burmistrz Grodziska.

Na przełomie maja i czerwca ma się też zakończyć budowa 44-lokalowego budynku w Natolinie, a burmistrz opowiedział nam także o kolejnych inwestycjach mieszkaniowych, o których napiszemy już wkrótce.

A kiedy gotowa będzie inwestycja przy Żydowskiej? – Myślimy, że zakończenie budowy i oddanie mieszkań do dyspozycji lokatorów to perspektywa trzech lat – zaznacza gospodarz Grodziska.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

deweloperka kwitnie pis i psl razem

Bolek
15-02-2023 01:33

Ul.Żyrardowska na Boga !!!!

Peter
16-02-2023 18:41

nie

x
22-02-2023 17:11
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.