TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

14

02 2023

Burmistrz Benedykciński: 280 mieszkań na wynajem stanie przy Żydowskiej


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

1 - Grodzisk News


W ciągu kilku najbliższych lat w Grodzisku staną budynki z mieszkaniami pod wynajem. Miasto zamierza je wybudować we współpracy z rządowym programem Mieszkanie Plus.


Mieszkanie Plus to rozwiązania wspierające budowę mieszkań na wynajem o umiarkowanych czynszach na zasadach rynkowych z wykorzystaniem gruntów publicznych. Wsparciem dla najemców jest pomoc państwa w ponoszeniu wydatków mieszkaniowych w pierwszych latach najmu - Mieszkanie na Start.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

W ramach tej polityki przy ul. Żydowskiej staną budynki mieszkalne, które pomieszczą łącznie 280 lokali dla młodych małżeństw i rodzin, które nie mogą sobie pozwolić na kupno własnego „M” – czy to za gotówkę, czy na kredyt. Będą za to mogli takie mieszkanie wynająć na preferencyjnych warunkach finansowych.

–Przystępujemy do przygotowania inwestycji mającej na celu budowę 280 mieszkań pod wynajem dla osób i rodzin, które nie mogą sobie pozwolić na zakup nieruchomości. Inwestycja będzie duża i istotnie wpłynie na politykę mieszkaniową w Grodzisku – mówi nam Grzegorz Benedykciński, burmistrz Grodziska.

Na przełomie maja i czerwca ma się też zakończyć budowa 44-lokalowego budynku w Natolinie, a burmistrz opowiedział nam także o kolejnych inwestycjach mieszkaniowych, o których napiszemy już wkrótce.

A kiedy gotowa będzie inwestycja przy Żydowskiej? – Myślimy, że zakończenie budowy i oddanie mieszkań do dyspozycji lokatorów to perspektywa trzech lat – zaznacza gospodarz Grodziska.


ZOBACZ TEŻDodaj komentarz

Odpowiadasz naRegulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.