reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

01

05 2023

Budynki przy Ułańskiej tańsze o blisko 2 mln zł?


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: PixabayBudynki przy Ułańskiej tańsze o blisko 2 mln zł? - Grodzisk News


Urzędnicy z grodziskiego magistratu otworzyli oferty w przetargu na budowę trzech budynków wielorodzinnych ul. Ułańskiej w Grodzisku Mazowieckim. Inwestycja może być tańsza o blisko 2 mln zł.


Postępowanie zostało ogłoszone pod koniec marca. Teraz zostały otwarte oferty na to zadanie. Miasto zamierzało przeznaczyć na ten cel maksymalnie 10,27 mln zł i jak się okazało, są oferty, które mieszczą się w zakładanym budżecie. Spłynęło siedem propozycji, a najkorzystniejsza finansowo – złożona przez WIG-DAR – opiewa na ponad 8,4 mln zł. Drugą ofertą, która nie przekracza budżetu jest ta złożona przez Firmę Budowlano Usługową z Rzekunia – ta opiewa na 10,21 mln zł. Jest jeszcze jedna oferta, którą urząd mógłby wziąć pod uwagę, ponieważ tylko nieznacznie przekracza budżet – na prawie 10,39 mln zł złożona przez stołeczny MKL-BUD. Pozostałe propozycje są już sporo droższe. Urzędnicy mają więc w czym wybierać i wydaje się, że uda się rozstrzygnąć postępowanie za pierwszym podejściem.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Przypomnijmy. Przy ul. Ułańskiej 18 Powstaną trzy budynki z łączną liczbą 35 mieszkań, a zastąpią dwa baraki oraz obiekt szaletu zewnętrznego. Wszystkie budynki są już opuszczone przez lokatorów dlatego można zacząć prace od wyburzenia wszystkich budynków.

Na parterze nowych budynków znajdą się mieszkania dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, także poruszających się na wózkach inwalidzkich. Opracowanie zakłada wzniesienie murowanych budynków dwukondygnacyjnych, bez piwnic, z dachem jednospadowym,
Opracowanie przewiduje, że budynki będą w stanie pomieścić maksymalnie 150 osób.

Powierzchnia zabudowy wyniesie 1080 mkw. – każdy z z budynków po 360 mkw. Każdy wyposażony będzie także we wszystkie niezbędne instalacje. Warto dodać, że w mieszkaniach na parterze dla osób niepełnosprawnych w łazienkach zainstalowane zostaną brodziki bezprogowe.

Budynki mają być gotowe do zamieszkania w ciągu 24 miesięcy od daty podpisania umowy z wykonawcą.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

To może przed wyborami wystarczy na budowę przyległych do Okrężnej

Ben Benek
01-05-2023 18:22

I z pewnościąwygra WIG-DAR.

X
02-05-2023 11:30

To chyba z 20 przetarg i inwestycja tego typu z rzędu dla wig-dar. Buduje szkoły, strażnice, świetlice wiejskie, remontuje komisariaty etc. Grodzisk wig - darem stoi…. Kolesiostwo w biały dzień. Mieszkańcy rozliczą to w wyborach, już za niecały rok.

Ziemia Grodziska - żeby deweloperom i kolesiom żyło się lepiej. Za Wasze podatki.
02-05-2023 12:21

pokaż wszystkie komentarze (5)📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2023 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.