TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

27

04 2022

Budynki na Żyrardowskiej i Limanowskiego do rozbiórki


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: grodzisk.plBudynki na Żyrardowskiej i Limanowskiego do rozbiórki - Grodzisk News


Kolejne stare budynki w Grodzisku niebawem zostaną wyburzone. Grodziski magistrat szuka firmy, która dokona rozbiórki obiektów przy ulicach Limanowskiego i Żyrardowskiej.


Stare i zniszczone budynki w mieście są sukcesywnie usuwane z krajobrazu miasta. W najbliższym czasie znikną kolejne takie obiekty. Dziś został ogłoszony przetarg na rozbiórkę budynków wielorodzinnych przy ul. Żyrardowskiej 39 i Limanowskiego 29. Dodatkowo w tej drugiej lokalizacji zostaną wyburzone dwa budynki gospodarcze.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Budynek przy ul. Żyrardowskiej (na zdjęciu głównym) do dwukondygnacyjny obiekt z murowanej cegły, który mieści cztery lokale mieszkalne. Obecnie jest on już wyłączony z użytkowania. Jego kubatura to 570 metrów sześciennych.

Z kolei obiekt wielorodzinny przy ul. Limanowskiego 29 (na zdjęciu poniżej) to budynek o kubaturze 2000 metrów sześciennych, o dwóch kondygnacjach, wybudowany z cegły pełnej ceramicznej. Ponadto zburzone zostaną dwa murowane budynki gospodarcze – jeden ma kubaturę 100 metrów sześciennych, a drugi 245 metrów sześciennych.

Wykonawca będzie miał 50 dni na realizację zadania.

Budynki na Żyrardowskiej i Limanowskiego do rozbiórki - Grodzisk Newsfoto: grodzisk.pl


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

takie bydunki należy odrestaurować a nie burzyć! Burzycie świadectwo historii, jeśli były gminy to dlaczego są w złym stanie technicznym? od ilu lat rządzi burmistrz?

architekt
27-04-2022 16:25

Odrestaurować ? A ile to by kosztowało ? Tym bardziej, że te budynki nie są żadnym dziełem sztuki, ani tym bardziej zabytkowe. Gmina widocznie też nie ma dla nich zastosowania, dlatego jak najbardziej należy je wyburzyć, a działki albo sprzedać, albo postawić na nich coś innego - park lub nowe lokale mieszkalne.

Rac
28-04-2022 09:11

jak gmina je właśnie odkupiła żeby je wyburzyć zeby nie straszyły bo właściciele nie mieli kasy bo to samotne starsze osoby Ten zielony to już 10 lat temu chciałem kupić ale skomplikowana sytuacja była

Daro
28-04-2022 10:47

Racu, a wiesz ile kosztuje mycie deptaka od zeszłego tygodnia??? ile wody na to idzie??? a wiesz ile kosztuje i kosztował samochód, którym jeździ burmistrz? wartość i eksploatacja ile kosztuje?

marzyciel
28-04-2022 11:17

Taki syf zdezelowany i zasikany przez meliniarzy: do wyburzenia

Przemek
08-05-2022 18:28

Takie meliny ?
Te budynki wyglądają obskurnie, niech je burzą...

Ktos
28-04-2022 08:43

wiadomo czyja to narracja..

abcd
28-04-2022 11:10

Dzień dobry mam zapytanie co będzie z kamienicą przy ul. Składowej 8. Też jest stara i brzydka. Jakoś nikt nie mówi czy będzie zburzona razem z tymi komórkami. Czy może znajdzie się inwestor który ja odnowi. Z tego co jestem zorientowana to budynek komunalny. Proszę wypowiedzieć się w tej kwestii. Ona psuje wizerunek centrum Grodziska. Działka obok między żabka, a ta kamienicą to jeden wielki śmietnik i zgromadzenia tzw patologii. Straszne miejsce.Wstyd dla całego wizerunku Grodziska. Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź.

Wioletta
28-04-2022 09:53

Taka modra jestes ? A może nie pomyślałam w ten sposób że gmina daje takim rodzinom patologicznym lepsze wygodniejsze z warunkami mieszkalnymi mieszkania gdzie taka patologia powinna żyć na własny rachunek a Grodzisk mazowiecki Pan burmistrz daje patologi mieszkania zasiłek a zabiera mieszkania i wywala na bruk ludzi którzy zasluzguja na mieszkania i których nie stać taki nasz kochany jest Pan burmistrz daje patologi zabiera naprawdę potrzebnym ludziom którzy tej pomocy potrzebują czas zmienić wkoncu burmistrza i dać rządzić komuś innego który nie będzie przedewszystkim dasal patologicznym rodzinom

Świadek wywalenia ludzi starszych na bruk
30-04-2022 09:09

A czemu nic Państwo nie powiedzą o nowo budowanym molochu jakim będzie galeria na ulicy Żyrardowskiej

Andrzej
29-04-2022 12:27
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.