TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

01

08 2015

Budynek przy ul. Orlej już gotowy


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

1 - Grodzisk News


Dwa miesiące przed czasem zakończyły się prace związane z budową lokali komunalnych przy ul. Orlej w Podkowie Leśnej. Inwestycja pochłonęła ponad 700 tys. zł.


REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Budowa rozpoczęła się na początku tego roku. Zakończyć się miała do 15 października. Jednak właściwie od początku budowy prace szły bardzo sprawnie. Pomogła w tym niezwykle łagodna zima, dzięki sprzyjającej aurze nie trzeba było przerywać robót.

Kilka dni temu prace przy budynku zostały zakończone. Zgłoszono już go do odbiorów. Jest szansa, że będzie on do dyspozycji mieszkańców jeszcze w sierpniu. A kto w nim zamieszka? ? Nad wykazem lokatorów, którzy zakwalifikują się do zamieszkania w nowych lokalach pracuje powołana w tym celu społeczna komisja. Komisja będzie też miała za zadanie pochylić się nad Wieloletnim programem gospodarowania mieszkaniowym zasobem gminy, sposobem i zasadami zarządzania lokalami i budynkami, zmianami w tym zakresie w kolejnych latach oraz zasadami polityki czynszowej ? poinformował na swoim blogu burmistrz Tusiński.

W nowym domu komunalnym znalazły się cztery mieszkania o powierzchni od 51 do 54 mkw. Koszt inwestycji to 730 tys. zł, ale Podkowa wyłoży z gminnej kasy 435 tys. zł, bowiem pozostałe 295 tys. będzie pochodziło z dotacji z programu wsparcia budownictwa socjalnego Banku Gospodarstwa Krajowego.

💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.