reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

22

12 2021

Budowa obwodnicy postępuje. Wkrótce przywrócą normalny ruch w Kałęczynie


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: GrodziskNewsBudowa obwodnicy postępuje. Wkrótce przywrócą normalny ruch w Kałęczynie - Grodzisk News


Od października 2020 roku trwa budowa długo wyczekiwanej budowy zachodniej obwodnicy Grodziska. Z punktu widzenia kierowców ważne jest nie tylko oczekiwanie na nową trasę, lecz także włączenie z powrotem do ruchu odcinków dróg zamkniętych w związku z budową. W rozmowie z nami burmistrz Grodziska Grzegorz Benedykciński poinformował, że jeszcze przed świętami ma zostać przywrócony normalny ruch w Kałęczynie.


Koszt inwestycji to 145 mln zł. 116 mln zł pokryje unijna dotacja. Za te pieniądze wybudowany zostanie 7,5-kilometrowy odcinek drogi od węzła autostradowego „Grodzisk Mazowiecki” do drogi wojewódzkiej nr 579 na terenie Kałęczyna. Będzie to jednojezdniowa trasa z dwoma pasami ruchu i obustronnym poboczem. W ciągu zachodniej obwodnicy powstaną trzy obiekty mostowe, drogi serwisowe i rowerowe oraz pięć skrzyżowań (w tym trzy ronda). Na odcinku o długości około 1,6 km zostaną zainstalowane ekrany akustyczne, które mają zapewnić większy komfort okolicznym mieszkańcom.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

W ostatnich miesiącach prace napotkały trudności w postaci nieprzewidzianego  wysokiego poziomu wód gruntowych na wysokości Frito Lay i Piekarni Szwajcarskiej. Konieczne było przygotowanie sprzętu, a następnie odpompowanie wody. Wygląda jednak na to, że działania budowniczych wróciły na właściwe tory.

Kilka dni temu miałem spotkanie w sprawie obwodnicy. Obecna sytuacja pokazuje, że wszystko idzie dobrze, a trasa powinna być gotowa w listopadzie 2022 roku. Jeszcze przed świętami drogowcy mają puścić normalny ruch drogowy w Kałęczynie, a po Nowym Roku planują kolejne ułatwienia dla kierowców – mówi nam burmistrz Benedykciński.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.