reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

22

12 2021

Budowa obwodnicy postępuje. Wkrótce przywrócą normalny ruch w Kałęczynie


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: GrodziskNewsBudowa obwodnicy postępuje. Wkrótce przywrócą normalny ruch w Kałęczynie - Grodzisk News


Od października 2020 roku trwa budowa długo wyczekiwanej budowy zachodniej obwodnicy Grodziska. Z punktu widzenia kierowców ważne jest nie tylko oczekiwanie na nową trasę, lecz także włączenie z powrotem do ruchu odcinków dróg zamkniętych w związku z budową. W rozmowie z nami burmistrz Grodziska Grzegorz Benedykciński poinformował, że jeszcze przed świętami ma zostać przywrócony normalny ruch w Kałęczynie.


Koszt inwestycji to 145 mln zł. 116 mln zł pokryje unijna dotacja. Za te pieniądze wybudowany zostanie 7,5-kilometrowy odcinek drogi od węzła autostradowego „Grodzisk Mazowiecki” do drogi wojewódzkiej nr 579 na terenie Kałęczyna. Będzie to jednojezdniowa trasa z dwoma pasami ruchu i obustronnym poboczem. W ciągu zachodniej obwodnicy powstaną trzy obiekty mostowe, drogi serwisowe i rowerowe oraz pięć skrzyżowań (w tym trzy ronda). Na odcinku o długości około 1,6 km zostaną zainstalowane ekrany akustyczne, które mają zapewnić większy komfort okolicznym mieszkańcom.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

W ostatnich miesiącach prace napotkały trudności w postaci nieprzewidzianego  wysokiego poziomu wód gruntowych na wysokości Frito Lay i Piekarni Szwajcarskiej. Konieczne było przygotowanie sprzętu, a następnie odpompowanie wody. Wygląda jednak na to, że działania budowniczych wróciły na właściwe tory.

Kilka dni temu miałem spotkanie w sprawie obwodnicy. Obecna sytuacja pokazuje, że wszystko idzie dobrze, a trasa powinna być gotowa w listopadzie 2022 roku. Jeszcze przed świętami drogowcy mają puścić normalny ruch drogowy w Kałęczynie, a po Nowym Roku planują kolejne ułatwienia dla kierowców – mówi nam burmistrz Benedykciński.


ZOBACZ TEŻDodaj komentarz

Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.