14

01 2022

Bogoria minimalnie przegrywa w Danii

Po zaciętym spotkaniu tenisiści stołowi Dartomu Bogorii Grodzisk Mazowiecki przegrali na wyjeździe z duńskim Roskilde 61 BTK 2:3 w ćwierćfinale Pucharu Europy. Minimalna porażka wciąż nie zamyka drogi do dalszej gry.

Bogoria przystępowała do tego spotkania osłabiona brakiem Michała Badowskiego i trenera Tomasza Redzimskiego. Z kolei rywale mieli do dyspozycji najsilniejszy skład. Mimo problemów gracze Bogorii przysporzyli sporo problemów rywalom.

Jako pierwsi do boju ruszyli Jens Lundqvist i Panagiotis Gionis i od razu dali znakomite show, które zakończyło się po pięciu setach na korzyść Greka. Po nich Michael Maze rywalizował z Miłoszem Redzimskim. Choć pierwszego seta wygrał nasz zawodnik, to niestety bardziej doświadczony rywal wygrał wszystkie kolejne i stan meczu był znów remisowy.

W trzecim pojedynku znakomicie zaprezentował się Pavel Sirucek, który pewnie pokonał Mikkel Hindersson nie oddając mu żadnego seta. Było 2:1. Miłosz Redzimski stanął przed szansą zakończenia tego spotkania, ale to nie był dzień wielkiego talentu z Grodziska. Lundqvist wygrał z nim pewnie 3:0 i zwycięzcę trzeba było wyłonić w piątym secie. Zagrali w nim Maze i Gionis. Pojedynek był niezwykle zacięty, a gdy w czwartym secie na 2:2 Gionis wygrał bardzo wysoko, bo aż 11:2, wydawało się, że przewaga psychologiczna będzie po jego stronie. Niestety Maze wytrzymał ciśnienie i pokonał „Panosa” 6:4 tym samym pieczętując zwycięstwo Roskilde.

Rewanż odbędzie się 21 stycznia w Grodzisku Mazowieckim.

Roskilde Bordtennis 61 BTK – Dartom Bogoria Grodzisk Maz. 3:2
Jens Lundqvist – Panagiotis Gionis 2:3 (12:10, 5:11, 11:8, 2:11, 1:6)
Michael Maze – Miłosz Redzimski 3:1 (7:11, 11:9, 11:7, 11:6)
Mikkel Hindersson – Pavel Sirucek 0:3 (6:11, 3:11, 9:11)
Jens Lundqvist – Miłosz Redzimski 3:0 (11:8, 11:7, 11:7)
Michael Maze – Panagiotis Gionis 3:2 (11:7, 9:11, 11:9, 2:11, 6:4)