TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
grille gazowe

12

03 2023

Biskupicka do modernizacji. Najpierw projekt


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Facebook/Burmistrz Arkadiusz KosińskiBiskupicka do modernizacji. Najpierw projekt - Grodzisk News


Jedna z głównych ulic w Brwinowie, czyli ul. Biskupicka przejdzie przebudowę. Najpierw jednak trzeba znaleźć firmę, która zaprojektuje przebudowę jezdni znajdującej się w centrum miasta.


Ul. Biskupicka jest trasą zarządzaną przez Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich, jest bowiem częścią drogi wojewódzkiej nr 720. Gmina Brwinów dwa lata temu zawarła umowę z województwem, że wykona projekt inwestycji, który później zostanie przekazany samorządowi Mazowsza. Na jego podstawie MZDW ogłosi przetarg na prace budowlane.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Najpierw jednak trzeba znaleźć firmę, która ten projekt wykona. Został właśnie ogłoszony drugi przetarg na to zadanie. Pierwsze postępowanie została unieważnione, ponieważ ceny zaproponowane przez oferentów były zbyt wysokie.

Przedmiotem zamówienia jest opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej przebudowy drogi wojewódzkiej nr 720 ul. Biskupickiej na odcinku od narożnika posesji ul. Rynek 4 do przejścia dla pieszych (wraz z przejściem) w rejonie Ronda Wacława Kowalskiego, czyli również drogę w tunelu pod torami PKP. Projekt ma zakładać m.in. przebudowę jezdni oraz opasek drogi wojewódzkiej na całym odcinku, przebudowę odwodnienia, remont elewacji muru oporowego wraz z uszczelnieniem dylatacji obiektu na całym odcinku muru oporowego po zachodniej oraz wschodniej stronie jezdni, przebudowę czterech odcinków barier ochronnych, przebudowę schodów wraz z pochylnią dla osób z niepełnosprawnościami przy przejściu dla pieszych od strony ul. Rynek 2. Co ciekawe zamówienie zakłada również przygotowanie projektu sygnalizacji świetlnej informującej kierowców o nie przejezdności z powodu zalania lub kolizji drogowej.

Koncepcja powinna być gotowa w ciągu pięciu miesięcy od podpisania umowy z wykonawcą, natomiast pełna dokumentacja ma być gotowa do 20 grudnia 2024 r.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.