reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

27

06 2023

Bezpłatne porady prawne i obywatelskie dla mieszkańców powiatu grodziskiego


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

Bezpłatne porady prawne i obywatelskie dla mieszkańców powiatu grodziskiego - Grodzisk News


Fundacja Togatus Pro Bono, w ramach realizacji rządowego programu, udziela nieodpłatnej pomocy prawnej i nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego w powiecie grodziskim.


Porady zarówno prawne, jak i obywatelskie można uzyskać od poniedziałku do piątku w budynku przy ul. Żyrardowskiej 48. Przyjęto format, w który porady prawne udzielane będą w godzinach od 8.00 do 12.00, obywatelskie zaś od 12.00 do 16.00. W ramach pomocy prawnej, z której mogą skorzystać przedsiębiorcy prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą, którzy w ciągu ostatniego roku nie zatrudniali innych osób, a także, ci mieszkańcy, których sytuacja nie pozwala na odpłatną pomoc prawną.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Podczas spotkania prawnicy pomogą w takich zagadnieniach, jak obowiązujący stan prawny, przysługujące uprawnienia lub obowiązki spoczywające na osobach zasięgających porady; wskazanie rozwiązań problemów prawnych; sporządzanie szkiców pism niezbędnych do udzielenia pomocy, ale bez pism procesowych w toczącym się postępowaniu przygotowawczym lub sądowym i pism w toczącym się postępowaniu sądowo-administracyjnym

Także sporządzenie projektu pisma o zwolnienie od kosztów sądowych lub ustanowienie pełnomocnika z urzędu w postępowaniu sądowym lub ustanowienie adwokata, radcy prawnego, doradcy podatkowego lub rzecznika patentowego w postępowaniu sądowo-administracyjnym oraz poinformowanie o kosztach postępowania i ryzyku finansowym związanym ze skierowaniem sprawy na drogę sądową. Poradnictwo obejmuje też bezpłatną mediację.

W zakres poradnictwa obywatelskiego także wchodzi mediacja, a ponadto działania uświadamiające prawa osoby, która przyszła po pomoc w razie potrzeby, sporządzenie wspólnie z osobą uprawnioną planu działania i pomoc w jego realizacji (w szczególności porady dla osób zadłużonych i porady z zakresu spraw mieszkaniowych oraz zabezpieczenia społecznego).

💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.