reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

27

06 2023

Bezpłatne porady prawne i obywatelskie dla mieszkańców powiatu grodziskiego


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

Bezpłatne porady prawne i obywatelskie dla mieszkańców powiatu grodziskiego - Grodzisk News


Fundacja Togatus Pro Bono, w ramach realizacji rządowego programu, udziela nieodpłatnej pomocy prawnej i nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego w powiecie grodziskim.


Porady zarówno prawne, jak i obywatelskie można uzyskać od poniedziałku do piątku w budynku przy ul. Żyrardowskiej 48. Przyjęto format, w który porady prawne udzielane będą w godzinach od 8.00 do 12.00, obywatelskie zaś od 12.00 do 16.00. W ramach pomocy prawnej, z której mogą skorzystać przedsiębiorcy prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą, którzy w ciągu ostatniego roku nie zatrudniali innych osób, a także, ci mieszkańcy, których sytuacja nie pozwala na odpłatną pomoc prawną.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Podczas spotkania prawnicy pomogą w takich zagadnieniach, jak obowiązujący stan prawny, przysługujące uprawnienia lub obowiązki spoczywające na osobach zasięgających porady; wskazanie rozwiązań problemów prawnych; sporządzanie szkiców pism niezbędnych do udzielenia pomocy, ale bez pism procesowych w toczącym się postępowaniu przygotowawczym lub sądowym i pism w toczącym się postępowaniu sądowo-administracyjnym

Także sporządzenie projektu pisma o zwolnienie od kosztów sądowych lub ustanowienie pełnomocnika z urzędu w postępowaniu sądowym lub ustanowienie adwokata, radcy prawnego, doradcy podatkowego lub rzecznika patentowego w postępowaniu sądowo-administracyjnym oraz poinformowanie o kosztach postępowania i ryzyku finansowym związanym ze skierowaniem sprawy na drogę sądową. Poradnictwo obejmuje też bezpłatną mediację.

W zakres poradnictwa obywatelskiego także wchodzi mediacja, a ponadto działania uświadamiające prawa osoby, która przyszła po pomoc w razie potrzeby, sporządzenie wspólnie z osobą uprawnioną planu działania i pomoc w jego realizacji (w szczególności porady dla osób zadłużonych i porady z zakresu spraw mieszkaniowych oraz zabezpieczenia społecznego).
Dodaj komentarz

Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.