reklama Grodzisk mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
koronawirus
CPK
wypadki
policja

14

11 2018

Bezpłatne badania na zapalenie wątroby w Grodzisku


Grodzisk News


Bezpłatne badania na zapalenie wątroby w Grodzisku - Grodzisk Newsreklama Grodzisk mazowiecki

REKLAMA
reklama Grodzisk mazowiecki

Organizatorzy proszą jednak o wcześniejszą telefoniczną rezerwację na godzinę badania. Zapisy prowadzone są już teraz do 22 listopada  pod nr: (22) 755 55 34 wew. 210,  w godz. 9.00-15.00.

? W badaniach może wziąć udział każdy, również dzieci, pod warunkiem, że przyjdą wraz z dorosłym opiekunem. Na czym polega badanie? Badanie wykonują wykwalifikowane pielęgniarki, które bezboleśnie pobiorą krew poprzez nakłucie opuszki palca. Rezultaty testu poznamy w ciągu kilku minut. W przypadku pozytywnego wyniku zostanie wykonane powtórne badanie potwierdzające ? informują organizatorzy badań.

? Osoba z potwierdzonym podczas naszych badań rozpoznaniem zakażenia zostanie skierowana na konsultację lekarską, dalszą diagnostykę i specjalistyczne leczenie. Jest ono bezpłatne (refundacja NFZ) i niezwykle skuteczne. Trwa zazwyczaj 12 tygodni i nie wiąże się z działaniami niepożądanymi ? podkreślają.

Badania odbęda się 23 listopada w Mediatece (3 Maja 57).

Kilka słów o zapaleniu wątroby

? Czym jest WZW C? Choroba ta jest uznawana za jedno z największych światowych zagrożeń epidemiologicznych. Wieloletni, często bezobjawowy, przebieg zakażenia może prowadzić do zagrażających życiu powikłań, jak: marskość wątroby czy rak wątrobowokomórkowy. Nie ma, jak dotąd, szczepionki zabezpieczającej przed WZW C, ale wczesne rozpoznanie daje możliwość całkowitego wyleczenia. Do zakażenia mogło dojść poprzez kontakt z zakażoną krwią. Zagrożone są więc osoby przyjmujące preparaty krwiopochodne, przechodzące zabiegi medyczne, stomatologiczne, kosmetyczne (np. kolczyki), czy wykonujące tatuaże. Do zakażenia może dojść również, np. podczas wizyty fryzjerskiej, gdy mamy uszkodzony naskórek ? opisują organizatorzy.

? Bardzo rzadko objawem jest spodziewane w przypadku żółtaczki zażółcenie skóry i białek oczu. W przypadku WZW C może to być zmęczenie, trudności z koncentracją, niepokój, depresja, bóle stawowo-mięśniowe, czy swędzenie skóry. Większość osób jednak nie czuje żadnych dolegliwości, dlatego choroba nazywana jest ?cichą epidemią? ? ddoają.

💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB
reklama Grodzisk mazowiecki

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.