TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

14

11 2018

Bezpłatne badania na zapalenie wątroby w Grodzisku


Grodzisk News


Bezpłatne badania na zapalenie wątroby w Grodzisku - Grodzisk Newsreklama Grodzisk mazowiecki

REKLAMA
reklama Grodzisk mazowiecki

Organizatorzy proszą jednak o wcześniejszą telefoniczną rezerwację na godzinę badania. Zapisy prowadzone są już teraz do 22 listopada  pod nr: (22) 755 55 34 wew. 210,  w godz. 9.00-15.00.

? W badaniach może wziąć udział każdy, również dzieci, pod warunkiem, że przyjdą wraz z dorosłym opiekunem. Na czym polega badanie? Badanie wykonują wykwalifikowane pielęgniarki, które bezboleśnie pobiorą krew poprzez nakłucie opuszki palca. Rezultaty testu poznamy w ciągu kilku minut. W przypadku pozytywnego wyniku zostanie wykonane powtórne badanie potwierdzające ? informują organizatorzy badań.

? Osoba z potwierdzonym podczas naszych badań rozpoznaniem zakażenia zostanie skierowana na konsultację lekarską, dalszą diagnostykę i specjalistyczne leczenie. Jest ono bezpłatne (refundacja NFZ) i niezwykle skuteczne. Trwa zazwyczaj 12 tygodni i nie wiąże się z działaniami niepożądanymi ? podkreślają.

Badania odbęda się 23 listopada w Mediatece (3 Maja 57).

Kilka słów o zapaleniu wątroby

? Czym jest WZW C? Choroba ta jest uznawana za jedno z największych światowych zagrożeń epidemiologicznych. Wieloletni, często bezobjawowy, przebieg zakażenia może prowadzić do zagrażających życiu powikłań, jak: marskość wątroby czy rak wątrobowokomórkowy. Nie ma, jak dotąd, szczepionki zabezpieczającej przed WZW C, ale wczesne rozpoznanie daje możliwość całkowitego wyleczenia. Do zakażenia mogło dojść poprzez kontakt z zakażoną krwią. Zagrożone są więc osoby przyjmujące preparaty krwiopochodne, przechodzące zabiegi medyczne, stomatologiczne, kosmetyczne (np. kolczyki), czy wykonujące tatuaże. Do zakażenia może dojść również, np. podczas wizyty fryzjerskiej, gdy mamy uszkodzony naskórek ? opisują organizatorzy.

? Bardzo rzadko objawem jest spodziewane w przypadku żółtaczki zażółcenie skóry i białek oczu. W przypadku WZW C może to być zmęczenie, trudności z koncentracją, niepokój, depresja, bóle stawowo-mięśniowe, czy swędzenie skóry. Większość osób jednak nie czuje żadnych dolegliwości, dlatego choroba nazywana jest ?cichą epidemią? ? ddoają.
Dodaj komentarz

Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.