reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

07

06 2023

Bezpieczny długi weekend na drogach powiatu? Kilka dni wzmożonych kontroli


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: policja.pl1 - Grodzisk News


Przed nami długi a wraz z nim wzmożony ruch na drogach. Pojawią się zatem także liczniejsze patrole drogówki pilnujące bezpieczeństwa na trasach naszego powiatu i całego garnizonu stołecznego.


Patroli należy się spodziewać zwłaszcza na głównych drogach, ale nie tylko. Funkcjonariusze zapowiadają, że nie będzie „taryfy ulgowej” dla piratów drogowych i gdy ktoś w sposób rażący naruszy przepisy i stworzy realne zagrożenie w ruchu drogowym, będzie musiał się liczyć z odebraniem prawa jazdy.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

–Nad bezpieczeństwem uczestników ruchu czuwać będą policjanci ruchu drogowego, w tym policyjne grupy SPEED, których głównym zadaniem jest przeciwdziałanie niebezpiecznym zachowaniom na drodze takim, jak m.in. przekraczanie dozwolonych prędkości, wyprzedzanie w miejscach zabronionych. Podczas długiego weekendu policjanci ruchu drogowego będą monitorowali płynność ruchu na głównych ciągach komunikacyjnych i drogach dojazdowych do miejsc wypoczynku. Skoncentrują swoje działania zarówno na pilnowaniu porządku i bezpieczeństwa, jak i udzielaniu uczestnikom ruchu wszelkiej pomocy – poinformowała policja.

Nie będzie trafy ulgowej także dla kierowców, którzy wsiądą za kółko pod wpływem alkoholu. Należy spodziewać się licznych kontroli stanu trzeźwości. Policjanci będą też wyczuleni na zachowania kierowców wobec niechronionych uczestników ruchu – pieszych i rowerzystów. Funkcjonariusze sprawdzać będą również czy podróżni w samochodach mają zapięte pasy, a dzieci jadą w fotelikach; z kolei czy piesi przechodzą przez jezdnię zgodnie z przepisami.

–Kontrole na drogach powiatu zaczynamy już dziś, 7 czerwca i potrwają do końca doby 11 czerwca, a nawet do rana w poniedziałek 12 czerwca – mówi nam asp. sztab. Katarzyna Zych, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim.


ZOBACZ TEŻDodaj komentarz

Odpowiadasz na

1
1


Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.