reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

01

11 2023

Będzie plac zabaw i siłownia plenerowa w Maryninie


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Pixabay/Zdjęcie ilustracyjneBędzie plac zabaw i siłownia plenerowa w Maryninie - Grodzisk News


Grodzisk zamierza wybudować w Maryninie plac zabaw wraz z siłownią plenerową. Niedawno rozpoczął poszukiwanie wykonawcy tego przedsięwzięcia.


Obiekt ma stanąć na działce przy ul. Cienistej w Maryninie. Przetarg obejmuje budowę placu zabaw z boiskiem do siatkówki, siłownią zewnętrzną oraz altaną wraz z infrastrukturą towarzyszącą. Będzie zatem także strefa bezpieczeństwa wokół urządzeń, dojścia, chodnikami, zielenią i tak zwaną małą architekturą.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Na placu zabaw zainstalowane zostaną zarówno zabawki dla dzieci, jak i przyrządy do ćwiczeń fizycznych. W części zabawowej znajdą się m.in. piaskownica, podwójna huśtawka wahadłowa, plaster miodu, służący dzieciom do wspinaczki, karuzela.

Jeśli zaś chodzi o przyrządy dla sympatyków siłowni plenerowej to będą mogli skorzystać z dwuczęściowego wyciągu do ćwiczenia górnych partii ciała, na placu stanie również przyrząd zwany surferem do wzmacniania z kolei mięśni nóg, pośladków i brzucha. Będzie również urządzenie typu "biegacz", które w istocie nawiązuje do ruchów wykonywanych podczas biegania na bieżni elektrycznej lub orbitreku. Znajdzie się tam też wioślarz.

Co ważne dla bezpieczeństwa małych i dużych użytkowników obiektu, na całej powierzchni leżeć będzie tzw. nawierzchnia bezpieczna. Firma wyłoniona w przetargu ogrodzi cały teren – lub wymieni istniejące ogrodzenie – i obsieje go zielenią, zatroszczy się o odprowadzenie wód opadowych z placu. Zamontuje również ławki i kosze na śmieci.

Na tzw. powierzchni biologicznie czynnej pojawią się trawniki. Całość będzie oświetlona.

Z specyfikacji przetargowej wiemy, że inwestycja ma być gotowa w pięć miesięcy od daty zawarcia umowy z wykonawcą.


ZOBACZ TEŻDodaj komentarz

Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.
Warning: Undefined array key "tresc" in /home/server702229/ftp/txt/koment2.php on line 62

Warning: Undefined variable $podpis in /home/server702229/ftp/txt/koment2.php on line 63

Treść komentarza
Podpis

reklama Grodzisk Mazowiecki


📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2023 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.