reklama Grodzisk mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
koronawirus
CPK
wypadki
policja

14

06 2021

Będzie nowa szkoła w gminie Brwinów. Umowa na projekt podpisana


Grodzisk News


foto: brwinow.plBędzie nowa szkoła w gminie Brwinów. Umowa na projekt podpisana - Grodzisk News


Gmina Brwinów przygotowuje się do realizacji dużej inwestycji w oświatę. Burmistrz Arkadiusz Kosiński podpisał umowę z wykonawcą na przygotowanie projektu szkoły w Parzniewie.


reklama Grodzisk mazowiecki

Plany budowy szkoły w Parzniewie istnieją od dawna. Jeszcze w 2012 r. gmina pozyskała działkę przy ul. Przyszłości o powierzchni 3 ha, która miała zostać wykorzystana właśnie na cele oświatowe. Trzy lata później planowano wykonanie dokumentacji projektowej dla budowy szkoły i przedszkola, ale później wprowadzono zmiany w systemie oświaty (ośmioklasowe szkoły podstawowe) i okazało się, że konieczny będzie znacznie większy obiekt i posiadana działka będzie zbyt mała na obiekt szkolno-przedszkolny. Ostatecznie na początku tego roku Rada Miejska w Brwinowie zdecydowała o budowie szkoły gotowej przyjąć koło 450 uczniów klas 0-8 wraz z pełnowymiarową halą sportową. – Budujemy na dzisiejsze potrzeby ze sporą nawiązką. Liczę się jednak z tym, że będziemy musieli tę szkołę rozbudować. Realizacja programu Mieszkanie Plus na terenie Parzniewa może spowodować, że docelowo potrzebna będzie szkoła nawet dla 1000 uczniów – powiedział burmistrz Arkadiusz Kosiński.

REKLAMA
reklama Grodzisk mazowiecki

Obiekt ma mieć 18 sal lekcyjnych, dwie klasy językowe, jedną salę komputerową, pomieszczenia do zajęć socjoterapeutycznych przystosowane dla osób niepełnosprawnych z wyjściem bezpośrednio na zewnątrz wraz z aneksem kuchennym i odrębnym węzłem sanitarnym (wc, prysznic). Nie zabraknie świetlicy, biblioteki, gabinetów dla psychologa, logopedy, czy lekarza, a także pokoju nauczycielskiego z aneksem kuchennym.

Hala sportowa ma pomieścić boisko o wymiarach 44,75×22,50 m, które będzie można podzielić na trzy części kurtynami, dzięki czemu jednocześnie możliwe będą treningi różnych dyscyplin lub grup. Hala będzie mieć również w siłownię.

Przy szkole mają znaleźć się parkingi i dwa place zabaw (dla starszych i młodszych dzieci).


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB
reklama Grodzisk mazowiecki

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.