reklama Grodzisk mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
koronawirus
CPK
wypadki
policja

14

06 2021

Będzie nowa szkoła w gminie Brwinów. Umowa na projekt podpisana


Grodzisk News


foto: brwinow.plBędzie nowa szkoła w gminie Brwinów. Umowa na projekt podpisana - Grodzisk News


Gmina Brwinów przygotowuje się do realizacji dużej inwestycji w oświatę. Burmistrz Arkadiusz Kosiński podpisał umowę z wykonawcą na przygotowanie projektu szkoły w Parzniewie.


reklama Grodzisk mazowiecki

Plany budowy szkoły w Parzniewie istnieją od dawna. Jeszcze w 2012 r. gmina pozyskała działkę przy ul. Przyszłości o powierzchni 3 ha, która miała zostać wykorzystana właśnie na cele oświatowe. Trzy lata później planowano wykonanie dokumentacji projektowej dla budowy szkoły i przedszkola, ale później wprowadzono zmiany w systemie oświaty (ośmioklasowe szkoły podstawowe) i okazało się, że konieczny będzie znacznie większy obiekt i posiadana działka będzie zbyt mała na obiekt szkolno-przedszkolny. Ostatecznie na początku tego roku Rada Miejska w Brwinowie zdecydowała o budowie szkoły gotowej przyjąć koło 450 uczniów klas 0-8 wraz z pełnowymiarową halą sportową. – Budujemy na dzisiejsze potrzeby ze sporą nawiązką. Liczę się jednak z tym, że będziemy musieli tę szkołę rozbudować. Realizacja programu Mieszkanie Plus na terenie Parzniewa może spowodować, że docelowo potrzebna będzie szkoła nawet dla 1000 uczniów – powiedział burmistrz Arkadiusz Kosiński.

REKLAMA
reklama Grodzisk mazowiecki

Obiekt ma mieć 18 sal lekcyjnych, dwie klasy językowe, jedną salę komputerową, pomieszczenia do zajęć socjoterapeutycznych przystosowane dla osób niepełnosprawnych z wyjściem bezpośrednio na zewnątrz wraz z aneksem kuchennym i odrębnym węzłem sanitarnym (wc, prysznic). Nie zabraknie świetlicy, biblioteki, gabinetów dla psychologa, logopedy, czy lekarza, a także pokoju nauczycielskiego z aneksem kuchennym.

Hala sportowa ma pomieścić boisko o wymiarach 44,75×22,50 m, które będzie można podzielić na trzy części kurtynami, dzięki czemu jednocześnie możliwe będą treningi różnych dyscyplin lub grup. Hala będzie mieć również w siłownię.

Przy szkole mają znaleźć się parkingi i dwa place zabaw (dla starszych i młodszych dzieci).


ZOBACZ TEŻDodaj komentarz

Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB
reklama Grodzisk mazowiecki

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.