reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

04

12 2023

Będzie kompleksowa przebudowa ul. Warszawskiej


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Facebook/Burmistrz Artur TusińskiBędzie kompleksowa przebudowa ul. Warszawskiej - Grodzisk News


Kosztem blisko dwóch milionów złotych Podkowa Leśna zamierza gruntownie przebudować ulicę Warszawską. Niedawno miast ogród rozstrzygnęło przetarg na to zadanie.


Obecnie ul. Warszawska jest w złym stanie technicznym: liczne dziury, wyboje i nierówności stają się jeszcze bardziej uciążliwe po opadach deszczu lub śniegu. Sytuacje pogarsza dodatkowo gruntowa nawierzchnia, która często rozmięka i zamienia drogę w błotnisty trakt. Dzięki modernizacji to się zmieni.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Przebudową objęty będzie blisko 400-metrowy odcinek drogi, w tym jezdnia, chodniki i zjazdy, które zyskają nawierzchnię z kostki betonowej W zakres zadania wejdzie wykonanie odwodnienia realizowanego poprzez rozsączanie wód opadowych i roztopowych do gruntu; przebudowa urządzeń obcych (sieci energetyczne), zabezpieczenie rurami osłonowymi urządzeń obcych (sieci infrastrukturalne).

Inwestycję powierzono firmie ROBOKOP GRZEGORZ LEONOWICZ z Milanówka dokładnie za - 1.992.600,00 zł. A budowniczowie będą mieli dokładnie dziewięć miesięcy na realizację zadania, licząc od daty zawarcia umowy.

A inwestycji drogowych w Podkowie będzie więcej. – Rozstrzygnęliśmy przetarg na budowę ul. Warszawskiej. Wiosną ruszy całkowita przebudowa drogi wraz z chodnikiem i odwodnieniem. Ogłosiliśmy przetarg na przebudowę ul. Zachodniej. Jeżeli zostanie pomyślnie rozwiązany, to podobnie jak w przypadku Warszawskiej prace ruszą na wiosnę. To nie koniec planowanych prac drogowych na przyszły rok. Kolejny pakiet ulic w przygotowaniu – zapowiedział na swoim Facebooku Artur Tusiński, burmistrz Podkowy Leśnej.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

Dlaczego remontuje się drogi się w innych miejscowościach jak jeszcze w Grodzisku nie są wszystkie wyremontowane to nie podoba się dla nas. Powinny być jednak jakieś priorytety na które zasługujemy. Przepraszam że tak napisałem.💩

Kosimazaki
05-12-2023 13:09
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.