TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

30

07 2021

16 zarzutów za kradzieże rowerów


Grodzisk News


foto: KPP Grodzisk Maz.16 zarzutów za kradzieże rowerów - Grodzisk News


Grodziscy policjanci zatrzymali 35-latka na skradzionym wcześniej rowerze. Wkrótce okazało się, że mężczyzna jest podejrzany o 16 kradzieży jednośladów. Dodatkowo odpowie za recydywę.


reklama Grodzisk mazowiecki

Zatrzymanie mężczyzny to rezultat czynności prowadzonych przez policję od kilkunastu tygodni w sprawach kradzieży rowerów w całym powiecie.

REKLAMA
reklama Grodzisk mazowiecki

–Mężczyzna z sąsiedniej miejscowości ukrywał się przed policjantami. Jednak funkcjonariusze cały czas zbierali informacje na jego temat. Gdy tylko ustalili, że 35–latek znajduje się na terenie jaktorowskiej gminy, pojechali go tam zatrzymać. Podejrzany jechał właśnie na rowerze. Szybko okazało się, że nie jest jego właścicielem. Funkcjonaruiusze  dotarli do mieszkanki Grodziska Maz., która nie wiedziała nawet, że chwilę wcześniej straciła rower z klatki schodowej bloku. Mężczyzna trafił do policyjnej celi – poinformowała asp. sztab. Katarzyna Zych, rzecznik prasowy Komedy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim.

– Podczas dalszych czynności dochodzeniowo-śledczych policjanci przeanalizowali sprawy kradzieży rowerów na terenie całego powiatu. Ich ustalenia wskazywały, że oprócz odzyskanego b’twina zatrzymany może być sprawcą kradzieży jeszcze 15 innych jednośladów. Usłyszał zarzuty dokonania 16 takich przestępstw i przyznał się do nich. Był wcześniej karany za popełnienie podobnych przestępstw, stąd teraz grozi mu nawet 7,5 roku  pozbawienia wolności – dodaje Katarzyna Zych.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

Pójdzie do więzienia, będzie na naszym utrzymaniu, a za skradzione i przehandlowane rowery nigdy nikomu nic nie oda. Powinien to ciężko odpracować i spłacić dług.

Andrzej
30-07-2021 11:38

Jak za 16 kradzieży DO 7.5 roku to niezbyt wiele

Adam
30-07-2021 11:41
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.