reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

18

03 2021

1,6 mln zł na rozbudowę trasy dojazdowej do drogi 719


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Pixabay1,6 mln zł na rozbudowę trasy dojazdowej do drogi 719 - Grodzisk News


Rozbudowa ul. Kępińskiej w Brwinowie to jedna z czterech inwestycji subregionu warszawskiego zachodniego, które otrzymają dofinansowanie na realizację. W przypadku Brwinowa będzie to 1,6 mln zł


– Chcemy w ten sposób pomóc samorządom w realizacji inwestycji, których same, z uwagi na swoje możliwości finansowe, nie byłyby wstanie sfinalizować. Wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że budowa infrastruktury drogowej, szkół, przedszkoli czy obiektów sportowych to projekty bardzo potrzebne i oczekiwane przez mieszkańców, ale niestety są bardzo kosztowne. Żeby powstały, nie wystarczą dobre chęci. Potrzebne są pieniądze, a budżety miast, gmin czy powiatów nie są z gumy. Dlatego pomagamy – powiedział Adam Struzik, marszałek Mazowsza.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

W tym roku radni województwa do realizacji wytypowali kolejne 82 projekty, z których 4 dotyczą subregionu warszawskiego zachodniego. Dodajmy, że w Brwinowie remontem objęty będzie odcinek ul. Kępińskiej od drogi powiatowej 3126W do drogi wojewódzkiej nr 719.

Jak podkreśla wiceprzewodniczący sejmiku województwa mazowieckiego Marcin Podsędek, w tym roku na realizację Instrumentu wsparcia zadań ważnych dla równomiernego rozwoju województwa mazowieckiego samorząd Mazowsza przeznaczył ponad 151 mln zł: – Aż 98 mln zł z tej kwoty pomoże samorządom lokalnym zrealizować nowe projekty. Pozostałe dofinansowanie umożliwi kontynuację rozpoczętych już przedsięwzięć.

Na realizację Instrumentu wsparcia zadań ważnych dla równomiernego rozwoju województwa mazowieckiego samorząd Mazowsza przeznaczy w tym roku rekordowe 151 mln zł, w tym ponad 98 mln zł to pieniądze, które wspomogą nowe projekty samorządów. Reszta kwoty zostanie przeznaczona na kontynuację już rozpoczętych przedsięwzięć. W subregionie warszawskim zachodnim wsparcie samorządu Mazowsza w ramach Instrumentu wsparcia zadań ważnych dla równomiernego rozwoju województwa mazowieckiego otrzymały 4 inwestycje na kwotę ponad 5,5 mln zł.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.