05 01 2015

W Podkowie będzie lodowisko

05.01.2015, godz.: 09:24
W Podkowie będzie lodowisko
fot. Pixabay

Już za kilka dni w Podkowie Leśnej ma wystartować lodowisko miejskie. Miłośnicy jazdy na łyżwach będą mogli korzystać z tafli ustawionej przy Zespole Szkół na ul. Jana Pawła II.

Dobre wieści dla mieszkańców Podkowy przekazał na swoim blogu burmistrz Artur Tusiński. – Lodowisko wraz z wypożyczalnią łyżew powinno być uruchomione 9 stycznia i będzie czynne do końca lutego – napisał podkowiański włodarz. Podkreślił, że zastanawia i wymaga zmiany fakt, iż w 2015 roku w budżecie przeznaczono na sport w gminie zaledwie 0,2 proc. budżetu, co przekłada się na kwotę 55 tys. zł.

– Jako człowiek aktywny ruchowo i aktywizujący innych do prowadzenia zdrowego trybu życia, zastanawiam się dlaczego w budżecie Podkowy na sport przeznacza się tak mało środków. Czy wynikało to do tej pory z braku pomysłu na działania sportowe, propagujące aktywność czy chęci i braku widzenia takiej potrzeby? Obecnie sam stoję przed dylematem, co miasto może zrobić w tym zakresie – zaznacza Tusiński.

Jedną z opcji było poszukanie oszczędności i zorganizowanie jeszcze w tym sezonie zimowym lodowiska dla mieszkańców, tym bardziej, że wielu z nich dopytywało, kiedy taka ślizgawka powstanie i sprawi, iż nie trzeba będzie jeździć na obiekt w sąsiednim Grodzisku Mazowieckim. Cel udało się zrealizować, ale… – To rozwiązanie doraźne, a nie systemowe – podkreśla burmistrz.

W kolejnych latach Podkowa zamierza jednak szukać owych rozwiązań systemowych i więcej łożyć właśnie na sport, mając w pamięci bogate tradycje. Ostatnio gmina poczyniła także inwestycje w tym zakresie. – W ostatnim czasie przybyły nam dwie sale gimnastyczne przy szkołach, więc znacznie polepszyła się infrastruktura, choć tej na świeżym powietrzu nadal bardzo brakuje. Zamontowane urządzenia do ćwiczeń w plenerze na terenie ośrodka kultury są dobrym pomysłem, szczególnie, że można z nich korzystać cały rok bez względu na pogodę – wylicza burmistrz Tusiński.

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi