TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

05

01 2015

W Podkowie będzie lodowisko


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

W Podkowie będzie lodowisko - Grodzisk News


Już za kilka dni w Podkowie Leśnej ma wystartować lodowisko miejskie. Miłośnicy jazdy na łyżwach będą mogli korzystać z tafli ustawionej przy Zespole Szkół na ul. Jana Pawła II.


REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Dobre wieści dla mieszkańców Podkowy przekazał na swoim blogu burmistrz Artur Tusiński. ? Lodowisko wraz z wypożyczalnią łyżew powinno być uruchomione 9 stycznia i będzie czynne do końca lutego ? napisał podkowiański włodarz. Podkreślił, że zastanawia i wymaga zmiany fakt, iż w 2015 roku w budżecie przeznaczono na sport w gminie zaledwie 0,2 proc. budżetu, co przekłada się na kwotę 55 tys. zł.

? Jako człowiek aktywny ruchowo i aktywizujący innych do prowadzenia zdrowego trybu życia, zastanawiam się dlaczego w budżecie Podkowy na sport przeznacza się tak mało środków. Czy wynikało to do tej pory z braku pomysłu na działania sportowe, propagujące aktywność czy chęci i braku widzenia takiej potrzeby? Obecnie sam stoję przed dylematem, co miasto może zrobić w tym zakresie ? zaznacza Tusiński.

Jedną z opcji było poszukanie oszczędności i zorganizowanie jeszcze w tym sezonie zimowym lodowiska dla mieszkańców, tym bardziej, że wielu z nich dopytywało, kiedy taka ślizgawka powstanie i sprawi, iż nie trzeba będzie jeździć na obiekt w sąsiednim Grodzisku Mazowieckim. Cel udało się zrealizować, ale... ? To rozwiązanie doraźne, a nie systemowe ? podkreśla burmistrz.

W kolejnych latach Podkowa zamierza jednak szukać owych rozwiązań systemowych i więcej łożyć właśnie na sport, mając w pamięci bogate tradycje. Ostatnio gmina poczyniła także inwestycje w tym zakresie. ? W ostatnim czasie przybyły nam dwie sale gimnastyczne przy szkołach, więc znacznie polepszyła się infrastruktura, choć tej na świeżym powietrzu nadal bardzo brakuje. Zamontowane urządzenia do ćwiczeń w plenerze na terenie ośrodka kultury są dobrym pomysłem, szczególnie, że można z nich korzystać cały rok bez względu na pogodę ? wylicza burmistrz Tusiński.
Dodaj komentarz

Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.